>

SMS žinutė


Asmenys, dėl kažkokių aplinkybių (pvz., dėl klausos ar kalbos negalios, šalia esančio užpuoliko ir pan.) negalintys kalbėti ir išsikviesti skubiosios pagalbos tarnybų skambindami telefono numeriu 112, gali rašyti ir siųsti SMS žinutę.

Įsidėmėkite kelias pagrindines taisykles:

1. SMS žinutė siunčiama numeriu 112.

2. SMS žinutės rašomos lietuvių kalba, be diakritinių ženklų, t. y. be raidžių su nosinėmis, varnelėmis ar brūkšneliais (pvz., ą, ž, č, ū).

3. SMS žinutėje turi būti nurodyta:

    3.1. pranešėjo vardas ir pavardė;

    3.2. pranešėjo turima negalia (pvz., kurčiasis, neprigirdintysis), jei būtent dėl jos jis negali kalbėti;

  3.3. tikslus įvykio (nelaimės) vietos adresas: savivaldybė, seniūnija, miestas, gyvenvietė ar kaimas, gatvės pavadinimas, namo ir buto numeris (pvz., Vilniaus m. Savanoriu pr. 20-20; Anyksciu r. sav., Skiemoniu sen., Ozioniu k.);

    3.4. kas atsitiko ir kokia skubiosios pagalbos tarnyba (policija, priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, greitoji medicinos pagalba, aplinkosauga) reikalinga.


SMS žinutės pavyzdys:

Rekomenduojame asmenims, kurie turi negalią, dažnai susiduria su smurtu ar atsiduria kitose situacijose, kai negali kviesti pagalbos telefonu, iš anksto susikurti SMS pranešimo šabloną su galimu pagalbos prašymo turiniu. 

Vis dėlto, jei tik turite galimybę, ne rašykite, o skambinkite numeriu 112: skambutis padės sulaukti pagalbos greičiau, nes jis turi telekomunikacijų tinkluose pirmenybę ir yra greitesnis komunikacijos būdas nei rašymas.

Atnaujinimo data: 2023-12-03