BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Vyriausybėje aptartas skubios pagalbos numerio 112 prieinamumo didinimas klausos negalią turintiems asmenims

Data

2016 09 20

Įvertinimas
0
001_20160919.jpg


2016 m. rugsėjo 19 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybėje vyko apskritojo stalo diskusija „Kurčiųjų bendruomenei kylantys iššūkiai ir jų įveikimo galimybės“. Joje dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Vidaus reikalų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos kurčiųjų draugijos, Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos, Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos atstovai. Bendrajam pagalbos centrui (BPC) atstovavo BPC viršininkas Audrius Čiuplys ir viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas.

Minint prasidėjusią Tarptautinę kurčiųjų savaitę, diskusijoje buvo siekiama įvertinti klausos negalią turinčių bendruomenių situaciją, atkeipti institucijų dėmesį į bendruomenės iškeltas problemas ir ieškoti sprendimo būdų.

Vienu iš pagrindinių diskusijos akcentų tapo klausimas dėl BPC skubios pagalbos numerio 112 prieinamumo klausos negalią turintiems asmenims. Lietuvos kurčiųjų bendruomenė pabrėžė, kad nors šiuo metu klausos negalią turintys asmenys su pagalbos centru gali susisiekti SMS žinute ir GPIS 112 aplikacija, skirta asmenims su kalbos ar klausos negalia, tačiau tai neužtikrina visokeriopos pagalbos suteikimo. Pasak kurčiųjų bendruomenės atstovų, 112 telefono prieinamumas lietuvių gestų kalba Lietuvoje vis dar lieka neįgyvendintas, o klausos negalią turintys asmenys negali išsikviesti pagalbos vaizdo skambučiu susisiekę su gestų kalba paslaugas galinčiu suteikti asmeniu.

Diskusijoje dalyvavęs vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius informavo, kad netrukus GPIS 112 aplikacijoje atsiras ir vaizdinių piktogramų galimybė. Šiuo metu taip pat yra baigiamas rengti investicijų projektas, kurio dėka klausos negalią turintys žmonės galės išsikviesti pagalbą naudojantis vaizdo skambučiu. Planuojama, kad šis projektas bus įgyvendintas per 2017–2018 metus.

Tarptautinė kurčiųjų federacija paskelbė paskutinį rugsėjo sekmadienį Pasauline kurčiųjų diena. Šią dieną siekiama atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į kurčiųjų problemas, spręsti integracijos į visuomenę klausimus. Šiais metais tarptautinė kurčiųjų diena bus minima jau 65 kartą. Tarptautinės kurčiųjų savaitės „65 metai tarptautinei kurčiųjų dienai: aš esu lygus dėl gestų kalbos“ renginiai Lietuvoje vyksta rugsėjo 19–25 dienomis.
 

 

 

 

 

 

 


Parengta pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės informaciją