BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Vilniuje atidengta skulptūra dingusiems be žinios vaikams atminti

Data

2016 09 22

Įvertinimas
0
skulptura.jpg


2016 m. rugsėjo 22 d. prie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro buvo atidengta Romualdo Kvinto skulptūra „Mama!..“, skirta dingusiems be žinios vaikams atminti. Skulptūra buvo sukurta Dingusių žmonių šeimų paramos centro iniciatyva, o lėšas jos statybai skyrė dingusio be žinios berniuko mama.

Oficialioje skulptūros atidengimo ceremonijoje dalyvavo ir žodį tarė Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Natalija Kurčinskaja, LR Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos pirmininkė Larisa Dmitrijeva, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius, Vilnius miesto vicemeras Gintautas Paluckas ir JAV ambasados atstovas Edward Janis, kuruojantis žmogaus teisių klausimus.

Į ceremoniją sukviesti vaikai buvo vaišinami spragėsiais, padedami dailininkės galėjo nusipiešti piešinį ant rankos ar veido, bendravo su policijos pareigūnais ir vaikų bičiuliu šuniuku Amsiumi.

Renginyje dalyvavo ir Bendrojo pagalbos centro pareigūnės, paruošusios vaikams įvairių klausimų. Teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti skubios pagalbos telefono numerio 112 logotipu papuoštais atšvaitais ir lietpalčiais burbuluose.

Vaikų dingimas yra reali ir didelė problema, nuo kurios nėra apdrausta nė viena šeima. Per metus Europoje be žinios dingsta apie 250 tūkst., Lietuvoje – apie 2 tūkst. vaikų. Kasmet gegužės 25 dieną minima Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena.