BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Varėnos ugniagesiai ištraukė į ežerą nukritusį sklandytuvą

Data

2016 07 27

Įvertinimas
0
274134.jpg


2016 m. liepos 27 d. apie 16 val. 10 min. Bendrajame pagalbos centre pagalbos telefono numeriu 112 buvo gautas pranešimas, kad Varėnos r. Marcinkonių k. Kastinio ežere nuskendo sklandytuvas. Kaip teigė įvykio liudininkė, sklandytuvo pilotas išplaukė į krantą. Reikėjo pagalbos iškelti iš vandens jo sklandytuvą.

Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai į įvykio vietą atvyko 16 val. 38 min. Sklandytuvą rado vandenyje, 2 metrai nuo kranto. Paaiškėjo, kad jis priklauso Prancūzijos sklandymo federacijai, o juo skrido ir avariniu būdu į ežerą nusileido į pasaulio sklandymo čempionatą Prienuose atvykęs Prancūzijos pilotas Guillaume Girard.

Kadangi ežero pakrantė yra užpelkėjusi, o krantas apaugęs tankiais krūmokšniais, iškelti į krantą sklandytuvą, kurio sparnų plotis siekė apie 8 metrus, buvo sudėtinga. Pasitarus su pilotu, buvo nutarta sklandytuvą išardyti ir išnešti dalimis. Šeši ugniagesiai ardė sklandytuvą beveik valandą. Padedant poilsiautojams visos jo dalys buvo išneštos į krantą.

UAB „Termikas“ specialistams sutvarkius sklandytuvą, liepos 31 d. jis turėtų dalyvauti čempionate.