BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Tęsiamas greitosios medicinos pagalbos tarnybos trumpųjų telefono ryšio numerių perėmimas

Data

2021 01 25

Įvertinimas
0
084533.jpg


2021 m. Bendrasis pagalbos centras (BPC) tęsia praėjusiais metais pradėtą greitosios medicinos pagalbos tarnybos trumpųjų telefono ryšio numerių 03, 103 ir 033 administravimo perėmimą. Nuo sausio 26 d. BPC perims minėtus numerius teritorijoje, kurią aptarnauja Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stotis.

Nuo šio antradienio skambučiai trumpaisiais telefono ryšio numeriais 03, 103 ir 033 iš Akmenės rajono, Joniškio rajono, Kelmės rajono, Pakruojo rajono, Radviliškio rajono, Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono savivaldybių bus nukreipti į BPC Klaipėdos skyrių.

BPC darbuotojai, atsiliepę į skambučius, kai norima išsikviesti greitąją medicinos pagalbą, išsiaiškins įvykio vietos adresą, pagrindinį nusiskundimą ir šią informaciją kartu su skambučiu operatyviai perduos greitosios medicinos pagalbos dispečeriams, kurie toliau tęs pokalbį ir užtikrins atitinkamą reagavimą į pagalbos prašymą.

Pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintą grafiką BPC turi perimti skambučius ryšio numeriais 03, 103 ir 033 visoje Lietuvos teritorijoje atskirais etapais iki 2021 m. kovo 31 d. Praėjusiais metais jau buvo perimti ir sėkmingai administruojami greitosios medicinos pagalbos tarnybos trumpieji telefono ryšio numeriai Panevėžio miesto ir Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stočių dispečerinių aptarnaujamose teritorijose.

Skambučių telefono ryšio numeriais 03, 103 ir 033 administravimo perdavimas BPC vykdomas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimą, kuriuo numatomas centralizuotas pagalbos skambučių administravimas BPC ir autonominis pagalbos tarnybų pajėgų operatyvusis valdymas, visoms tarnyboms naudojant vieną bendrą informacinę sistemą ir Lietuvos viešojo saugumo ir pagalbos tarnybų skaitmeninį mobilųjį radijo ryšio tinklą.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu dėl skubiosios pagalbos tarnybų trumpųjų telefono ryšio numerių, nuo 2021 m. spalio 1 d. visiems pagalbos prašymams Lietuvoje liks tik vienas skubiosios pagalbos telefono ryšio numeris – 112. Paskambinus senaisiais numeriais 01, 101, 011, 02, 102, 022, 03, 033 ir 103 automatiniu balso įrašu bus informuojama, kad pagalbos poreikio atveju reikia skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Nuo 2022 m. balandžio mėn. minėti numeriai bus nebenaudojami ir išjungti.