BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Šv. Florijono dienos proga apdovanotos Bendrojo pagalbos centro pareigūnės

Data

2021 05 04

Įvertinimas
0
zvaigzde.jpg


2021 m. gegužės 4-ąją tradiciškai buvo minima ugniagesių globėjo Šv. Florijono diena. Kartu su visa Valstybine priešgaisrine gelbėjimo tarnyba šios profesinės šventės laukė ir Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojai. Deja, šiemet, kaip ir praėjusiais metais, ji vyko karantino metu, todėl didelio ir iškilmingo minėjimo nebuvo. Šv. Mišias, kurias Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje aukojo Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas, buvo galima stebėti nuotoliniu būdu.

Kaip ir kasmet, Šv. Florijono dienos proga už nepriekaištingą ir pavyzdingą pareigų atlikimą buvo apdovanota daug valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų ir darbuotojų. Tarp jų buvo ir trys BPC Vilniaus skyriaus pareigūnės.

Operatyvųjį priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų valdymą atliekančios dvi jaunesniosios specialistės – vidaus tarnybos vyresnioji puskarininkė Irena Balčikonienė ir vidaus tarnybos vyresnioji puskarininkė Božena Mateikienė – buvo apdovanotos Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Ugniagesio gelbėtojo žvaigždė“. I. Balčikonienė apdovanojimo sulaukė už operatyvius ir profesionalius veiksmus teikiant pagalbą avarijos metu automobilyje prispaustai moteriai, o B. Mateikienė pasižymėjo koordinuodama veiksmus gelbstint nusižudyti bandžiusios moters gyvybę.

Dar vieno nusižudyti bandžiusio žmogaus gyvybė buvo išgelbėta dėl operatyvių ir profesionalių skubiosios pagalbos skambučius administruojančios jaunesniosios specialistės vidaus tarnybos vyresniosios puskarininkės Alionos Česnulevičienės veiksmų. Pareigūnė buvo įvertinta ir paskatinta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus padėka.