BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Susipažinta su Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro veikla

Data

2022 04 28

Įvertinimas
0
svetainei_pilkas.jpg


2022 m. balandžio 27 d. Bendrojo pagalbos centro (BPC) Parengties ir kokybės kontrolės skyriaus viršininkas Liutauras Šinkūnas ir jo vadovaujamo skyriaus pareigūnės Aušra Atkočiūnaitė, Stasė Grišinienė ir Natalija Šaripova lankėsi VĮ „Oro navigacija“, kur susipažino su vieno šios įmonės padalinio – Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro – veikla.

Minėtas centras yra atsakingas už paieškų ir gelbėjimo darbų organizavimą ir koordinavimą įvykus orlaivio avarijai Lietuvos Respublikos oro erdvėje, taip pat virš teritorinių vandenų bei Baltijos jūros oro erdvės. Vykdydamas savo funkcijas jis glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos kariuomene, kitomis tarnybomis, tarp jų – ir su BPC.

Svečius pasitikęs Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro vadovas Vytautas Vaižmužis aprodė savo padalinio darbo patalpas, naudojamą įrangą, supažindino su oro erdvėje vykstančiais incidentais ir atitinkamu reagavimu, papasakojo apie darbuotojų atranką, jiems keliamus reikalavimus, taip pat pasidalijo informacija apie bendradarbiavimą su kitomis institucijomis ir užsienio valstybių analogiškais centrais.

Poros valandų viešnagė labai pagilino BPC darbuotojų supratimą apie Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro veiklos organizavimą ir jo galimybes. Atsisveikinant buvo sutarta ir toliau aktyviai bendradarbiauti keičiantis informacija ir siekiant užtikrinti operatyvų reagavimą į galimus incidentus Lietuvos oro erdvėje.