BDAR

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Su Bendruoju pagalbos centru susipažino projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės

Data

2020 08 31

Įvertinimas
0
monitorius.jpg


2020 m. rugpjūčio 27 d. dvi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės – būsima Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto pirmakursė Greta Latvėnaitė ir Vilniaus licėjaus dvyliktokė Martyna Kemeklytė – turėjo unikalią galimybę iš arčiau susipažinti su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir jam pavaldžių įstaigų veikla.

Merginos nuotoliniu būdu bendravo su departamento direktoriumi Sauliumi Greičiumi, Civilinės saugos, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros ir Pajėgų valdymo valdybos pareigūnais ir darbuotojais, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininku Kęstučiu Agintu, Gaisrinių tyrimų centro direktoriumi Donatu Lipinsku ir Bendrojo pagalbos centro Vilniaus skyriaus viršininke Jelena Montviliene.

J. Montvilienė projekto dalyvėms pristatė Bendrajį pagalbos centrą. Iš pradžių pademonstravusi animacinį filmuką, supažindinantį su skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112, vėliau ji rodė skaidres, pasakojančias apie Bendrojo pagalbos centro veiklą, darbo sąlygas, skambučių statistiką... Nors nuotoliniam pristatymui buvo skirta vos 20 minučių, J. Montvilienė spėjo ir pati užduoti klausimų, ir atsakyti į merginų klausimus apie vietos nustatymą, ir pasidalinti patarimais, kaip reikėtų skambinti numeriu 112. Toks turiningas bendravimas paliko didelį įspūdį jaunosioms projekto dalyvėms.

Projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę“ organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija. Šiemet jis surengtas jau 12-ąjį kartą. Visą savaitę patys geriausi šalies moksleiviai turėjo galimybę iš arti pamatyti Lietuvos institucijų ir politikų kasdienį darbą ir patys dalyvauti šioje veikloje. Siekiant užtikrinti projekto dalyvių saugumą dėl koronaviruso pandemijos, dauguma projekto veiklų vyko nuotoliniu būdu.