BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų specialistai supažindinti su kurčiųjų bendruomenei skirtomis numerio 112 paslaugomis

Data

2021 09 24

Įvertinimas
1
image001.jpg


2021 m. rugsėjo 23 d. Moterų informacijos centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD), surengė mokymus specializuotos kompleksinės pagalbos centrų specialistams, dirbantiems su smurto artimoje aplinkoje aukomis. Šiais mokymais buvo siekiama supažindinti klausytojus su kurčiųjų bendruomene ir suteikti jiems kitų žinių, kurios būtų naudingos teikiant pagalbą nuo smurto nukentėjusioms klausos negalią turinčioms moterims. Pranešimus skaityti buvo pakviestos ir Bendrojo pagalbos centro atstovės – Parengties ir kokybės kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Stasė Grišinienė ir Daiva Muranovienė.

Į Kaune vykusius mokymus susirinko daugiau nei 60 specialistų iš visos Lietuvos. Darbas vyko vienu metu keturiose grupėse. LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora ir LKD projektų vadovė Miglė Jaskūnienė supažindino klausytojus su lietuvių gestų kalba, kurčiųjų kultūra, taip pat pristatė LKD atvejo vadybos bei Lietuvių gestų kalbos vertimo centro teikiamas paslaugas bei šiuo metu rengiamą strategiją, kaip būtų galima padėti smurtą patiriančioms klausos negalią turinčioms moterims.

S. Grišinienė ir D. Muranovienė supažindino mokymų dalyvius su skirtingais būdais išsikviesti skubią pagalbą bei su specialiai klausos negalią turintiems asmenims skirta Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerio 112 mobiliąja programėle, kurios dėka jau ne kartą buvo gauta ir tarnyboms operatyviai perduota informacija apie smurtinius išpuolius artimoje aplinkoje.