BDAR

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Savižudybes įveikime drauge

Data

2020 09 10

Įvertinimas
0
prevencijos diena.png


Rugsėjo 10-ąją kasmet minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Jos minėjimą inicijavo Tarptautinė savižudybių prevencijos asociacija. Remiantis šios asociacijos duomenimis, kas 40 sekundžių pasaulyje įvyksta savižudybė.

Savižudybė yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių visame pasaulyje. Kiekvienas prarastas gyvenimas reiškia kažkieno partnerį, vaiką, tėvą, draugą ar kolegą savižudybė paliečia maždaug 135 aplinkinius, kurie išgyvena stiprų sielvartą, kaltės jausmą ar kitaip yra paveikiami artimojo netekties.

Kiekvieno iš mūsų aplinkoje gali būti žmonių, kurie gali siųsti signalus ir tiesiogiai arba netiesiogiai ieškoti pagalbos. Dažnas tiesiog bijo pamatyti šiuos signalus dėl nežinojimo kaip padėti ir kur nukreipti.

Todėl Valstybinis psichikos sveikatos centras kviečia naudotis informaciniu pagalbos resursu www.tuesi.lt, skirtu asmenims, esantiems savižudybės krizėje arba jų artimiesiems ir specialistams. Interneto svetainėje www.tuesi.lt kiekvienas gali rasti naudingos informacijos apie pagalbos galimybes Lietuvoje.