BDAR

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Pristatytas medicininėms konsultacijoms skirtas numeris 113

Data

2020 12 04

Įvertinimas
0
numeris 113-2.jpg

 

2020 m. gruodžio 4 d. Bendrojo pagalbos centro (BPC) viršininkas Audrius Čiuplys nuotoliniu būdu dalyvavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos surengtoje spaudos konferencijoje, kurios metu pristatė neseniai pradėjusį veikti trumpąjį telefono numerį 113 ir supažindino jo paskirtimi.

Kaip sakė A. Čiuplys, šiuo metu yra įgyvendinama Vyriausybės patvirtinta strategija, kad visiems skubios pagalbos atvejams turi likti vienas numeris 112. Senieji greitosios medicinos pagalbos tarnybos numeriai 03, 103 ir 033 bus perimti BPC: telefono skambučių srautai šiais numeriais jau dabar palaipsniui yra nukreipiami į BPC.

Nuo lapkričio mėnesio, siekiant atskirti skubios pagalbos atvejus nuo neskubios medicininės pagalbos poreikio, kai žmonės nėra tikri, ar jiems reikia, kad greitoji medicinos pagalba atvyktų į namus, yra aktyvuotas naujas visą parą veikiantis numeris 113, kurį aptarnauja greitosios medicinos pagalbos dispečerinės ir kuriuo teikiami medicininio pobūdžio patarimai ir savipagalbos instrukcijos. Tikimasi, kad toks konsultacinio pobūdžio skambučių atskyrimas padės išvengti skubios pagalbos linijos užėmimo ir sutaupys laiko, kai svarbi kiekviena minutė.

Jei numeriu 113 paskambinusiam ir tik pasikonsultuoti ketinusiam žmogui vis tik bus reikalinga skubi pagalba, nebus gaištama. „Jei dispečeris pamatys, kad situacija kelia pavojų žmogaus gyvybei ar sveikatai, jis neprašys iš naujo skambinti numeriu 112, o galės pats aktyvuoti greitosios medicinos pagalbos brigadą“, – sakė A. Čiuplys.

Tačiau tais atvejais, kai kyla akivaizdi grėsmė gyvybei ar sveikatai, reikia iš karto skambinti numeriu 112, nes jis turi tam tikrų pranašumų, lyginant su visais kitais trumpaisiais numeriais.

„Numeris 112 turi prioritetą visuose ryšio tinkluose ir net tais ypatingais atvejais, kai yra dideli skambučių srautai ir pradeda užlūžti telefono linijos, skambučiui numeriu 112 yra suteikiama pirmenybė ir jis pasiekia BPC, – teigė A. Čiuplys. – Taip pat kartu su skambučiu yra gaunami ir mobiliojo ryšio operatorių siunčiami vietos nustatymo duomenys.“

Siekiant informuoti visuomenę apie numerio 113 paskirtį, tą pačią dieną buvo paskelbtas ir Sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnybos parengtas pranešimas spaudai.