BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Pratybos „Gelbėjimo darbai Baltijos jūroje“

Data

2021 07 16

Įvertinimas
0
img4610.jpg


Karštos vasaros atneša ne tik atostogų pramogas. Kartais per didelis atsipalaidavimas susijęs ir su skaudžiomis nelaimėmis. Ypač daug nelaimių vasarą įvyksta prie vandens.

Kad tokios nelaimės netemdytų atostogų džiaugsmo, šią vasarą Palangoje ir Klaipėdoje jau buvo surengtos ne vienerios pratybos, skirtos tobulinti specialiųjų tarnybų bendradarbiavimą ir veiksmų koordinavimą atliekant gelbėjimo darbus Baltijos jūroje.

Jose dalyvavo Bendrasis pagalbos centras (BPC), valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Palangos ir Klaipėdos pajūrio gelbėtojai, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras, Lietuvos kariuomenės Oro pajėgos, greitoji medicinos pagalba ir policija.

Pagal pratybų scenarijų BPC turėjo informuoti tarnybas apie pagalbos poreikį jūroje, o jos, koordinuodamos tarpusavio veiksmus, dalyvauti tariamoje gelbėjimo operacijoje. Tokių pratybų metu galima patikrinti skirtingoms žinyboms priklausančių tarnybų sąveiką ir laiku pastebėti tobulintinus dalykus.

Kaip teigė pratybose dalyvavę pareigūnai, šiemet padėtis paplūdimiuose itin bloga: dauguma poilsiautojų nesirūpina savo saugumu ir neklauso pajūryje budinčių gelbėtojų perspėjimų.