BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Plonėja neblaivių „pokštininkų“ piniginės

Data

2016 08 29

Įvertinimas
0
eurai.jpg


2016 m. liepos mėn. Vilniaus apylinkės teismas išnagrinėjo keliolika bylų, kuriose įvairūs asmenys buvo kaltinti administraciniais teisės pažeidimais dėl žinomai melagingo priešgaisrinės apsaugos, policijos ir greitosios medicinos pagalbos iškvietimo.

Liepos 7 d. viešame teismo posėdyje buvo išnagrinėta V. K. administracinio teisės pažeidimo byla. Kaip nustatė teismas, V. K. 2016 m. birželio 10 d. apie 23.28 val. bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 melagingai pranešė apie triukšmą jo gyvenamajame name įsikūrusiame restorane. Atvykę policijos pareigūnai triukšmo neužfiksavo, o kaimynai paliudijo, kad tą vakarą jokio triukšmo negirdėjo. Vadovaujantis Administracinių teisės pažeidimų kodeksu (ATPK), už žinomai melagingą policijos iškvietimą V. K. buvo skirta 90 eurų bauda.

Jei V. K. poelgyje galima įžvelgti sąmoningą norą pakenkti restorano šeimininkams, tai daugelyje kitų nagrinėtų bylų pagrindinis kaltininkas buvo per didelis išgerto alkoholio kiekis.

Antai 2016 m. birželio 11 d. apie 16.25 val. J. Z., kuriai po įvykio nustatytas 1,83 promilės girtumas, iškvietė pareigūnus pranešusi apie vykstančias muštynes. Atvykus pagalbos tarnyboms jokių besimušančių žmonių nerasta. Apklausus J. Z. paaiškėjo, kad jai minėtos muštynės galėjo ir pasivaidenti, nes ji jau visą savaitę iki minėto įvykio vartojo alkoholį. J. Z. administracinio teisės pažeidimo bylai pasiekus teismą, liepos 13 d. buvo priimtas nutarimas skirti jai 95 eurų baudą.

Liepos 21 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė nutarimą kitoje panašioje byloje. Joje pilietis V. Š. kaltintas melagingu pagalbos tarnybų iškvietimu 2016 m. balandžio 8 d. Tą dieną apie 19.52 val. bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 buvo gautas V. Š. skambutis apie ketinimą nusižudyti nušokant iš ketvirto aukšto balkono. Nurodytu adresu nuvykus priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms, greitosios medicinos pagalbos darbuotojams ir policijos pareigūnams tariamo savižudžio ten nebuvo. Jis pats apie savo skambutį net neprisiminė – perklausęs pokalbio įrašą spėjo, kad tokį neatsakingą poelgį galėjo lemti girtumas. Teismas už įvykdytą administracinį teisės pažeidimą skyrė V. Š. 86 eurų baudą.

Tokia pačia 86 eurų bauda buvo įvertintas ir V. T. „pokštas“. 2016 m. birželio 2 d. apie 1.12 val. bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 paskambinęs žmogus pranešė, kad prieš pusantros valandos prie jo seksualiai priekabiavo ir pinigus už seksualines paslaugas siūlė neįvardintas Seimo narys. Kai jo nurodytu namų adresu atvyko policijos pareigūnai, norėję apklausti galimai seksualinę prievartą patyrusį vyrą, V. T. ėmė kategoriškai neigti skambinęs į policiją. Nors vėliau jis prisipažino papokštavęs ir gailėjosi, jo byla buvo perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui ir išnagrinėta liepos 28 d. posėdyje.

Bendrasis pagalbos centras primena, kad žinomai melagingas priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas gali užtraukti baudą nuo 86 iki 173 eurų arba administracinį areštą iki trisdešimties parų (ATPK 186 str.).

Pagal ATPK 18820 str. numatyta atsakomybė ir už skambinimą pagalbos telefono numeriais žinant, kad nėra pagalbos poreikio. Toks administracinis teisės pažeidimas gali užtraukti įspėjimą arba baudą nuo 86 iki 144 eurų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.