BDAR

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvių gestų kalbos vertimo centru

Data

2020 06 17

Įvertinimas
0
gestu kalba.jpg


2020 m. birželio 16 d. buvo pasirašyta Bendrojo pagalbos centro (BPC) ir Lietuvių gestų kalbos vertimo centro (LGKVC) bendradarbiavimo sutartis.

Sutartimi buvo įsipareigota bendradarbiauti priimant pagalbos skambučius ir įvertinant pagalbos prašymus, gautus iš Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerio 112 mobiliosios programėlės vartotojų.

Programėlė yra skirta klausos negalią turintiems asmenims. Ji sudaro galimybę susisiekti su BPC vaizdo skambučiu, tekstiniu pokalbiu arba įprastu balso skambučiu ir pranešti apie teisės pažeidimą, staiga iškilusią grėsmę gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui, kai įvykio vietoje reikia skubiosios pagalbos tarnybų, t. y. policijos, priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų, greitosios medicinos pagalbos tarnybos ar aplinkos apsaugos pajėgų.

Specialiai kurtiesiems sukurta programėlė pradės veikti nuo 2020 m. liepos 1 d. Kad naudodamiesi vaizdo skambučiu programėlės vartotojai galėtų išsikviesti pagalbą lietuvių gestų kalba, būtini gestų kalbos vertėjai, kurie tarpininkaus programėlės vartotojams ir BPC operatoriams, nemokantiems gestų kalbos.

Geranorišku tarpusavio bendradarbiavimu grindžiamoje sutartyje LGKVC įsipareigojo skirti BPC budinčius vertėjus, kad paslaugos teikimas klausos negalią turintiems programėlės vartotojams būtų užtikrintas nenutrūkstamu režimu: 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.