BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Data

2023 01 13

Įvertinimas
0
Vilnius.jpg


2023 m. sausio 13-osios rytą Bendrasis pagalbos centras (BPC), pagerbdamas žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Šią akciją jau šešioliktus metus iš eilės organizuoja Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas.

Aštuntą valandą ryto BPC padalinių Vilniuje, Klaipėdoje ir Alytuje languose buvo uždegtos žvakutės ir prisimintas 1991-ųjų sausis, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos žmonės sugebėjo atsilaikyti prieš okupantų agresiją bei apginti atkurtą Nepriklausomybę. Būtent tautos vienybę, atminimą ir pergalę simbolizuoja akcijos metu uždegamos žvakutės. 

Pagerbdami žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, jų auką, BPC administracijos ir budinčių pamainų darbuotojai taip pat segėjo atmintį simbolizuojančius neužmirštuolių žiedus.

1991-ųjų metų patirtis dar labiau suartina mus su kovojančia Ukraina bei skatina toliau aktyviai ją remti.