BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Pakeistas ir papildytas sprendimas dėl gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas atliekančių darbuotojų

Data

2022 01 28

Įvertinimas
0
106982418.jpeg


2022 m. sausio 27 d. sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pakeitė ir papildė savo 2022 m. sausio 20 d. sprendimą, kuriuo nustatė, kaip koronaviruso plitimo grėsmės metu dirbs gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas atliekantys darbuotojai, negalintys dirbti nuotoliu. 

Pakeistame teisės akte jau minimi ir Bendrojo pagalbos centro darbuotojai, nepertraukiamai vykdantys pagalbos prašymų skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 priėmimą ir operatyvųjį priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų valdymą.

Numatyta, kad, jei dėl didelio gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas vykdančių darbuotojų, sergančių COVID-19 liga, skaičiaus bus neįmanoma užtikrinti gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų vykdymo, dirbti savo sutikimu galės besimptome COVID-19 ligos forma sergantys darbuotojai. Tokiems darbuotojams, vykdant jų funkcijas, bus privalomas nosį ir burną dengiančių FFP2 ar KN95 lygio respiratorių dėvėjimas.

Taip pat respiratorių dėvėjimas rekomenduojamas visiems kitiems gyvybiškai svarbias funkcijas vykdantiems darbuotojams, neturint kontakto su trečiaisiais asmenimis ir bendraujant tik su kolegomis. Turint kontaktą su trečiaisiais asmenimis, respiratorių dėvėjimas privalomas. 

Bendrajame pagalbos centre priemonės dėl besimptome COVID-19 ligos forma sergančių darbuotojų darbo bus taikomos, jei bus pasiektas kritinis pamainos darbuotojų skaičius. Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeris 112 turi veikti bet kokiomis aplinkybėmis ir užtikrinti galimybę žmonėms išsikviesti skubiosios pagalbos tarnybas.