BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Pagalbos kreipėsi Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje pasiklydęs Rusijos pilietis

Data

2016 03 21

Įvertinimas
0
siena.jpg


2016 m. kovo 19 d., pusvalandis po vidurnakčio, bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 paskambino vyras, kuris prisistatė esąs Rusijos pilietis. 45-erių metų Grozno miesto gyventojas prašė pagalbos, nes pasiklydo netoli Lietuvos ir Baltarusijos sienos. Skambinančiojo vietos nustatymo duomenys rodė, kad skambinama iš Varėnos rajono Kaniavos seniūnijos, todėl informacija apie pasiklydusį Rusijos pilietį buvo perduota Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinei.

Gavę pranešimą, Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties ir Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai, tarp kurių buvo ir kinologas su tarnybiniu šunimi, iškart ėmėsi tikrinti miškingas vietoves, kuriose galėjo būti skambinusysis. Netrukus netoli Varėnos rajono Stojų kaimo, prie vieno iš valstybės sieną žyminčių ženklų Lietuvos pusėje, pareigūnai sulaikė vyrą, kuris patvirtino esąs pagalbos prašęs Rusijos pilietis ir pateikė tapatybę liudijančius dokumentus.

Tos pačios dienos popietę Rakų kontrolės punkte įvyko Lietuvos ir Baltarusijos pasieniečių susitikimas, kurio metu pasiklydęs ir Lietuvoje sulaikytas Rusijos pilietis buvo perduotas kaimyninei šaliai.

Skubios pagalbos telefono numeris 112, kuriuo skambino pasiklydęs užsienietis, veikia ne tik visoje Europos Sąjungoje, bet ir daugelyje kitų Europos valstybių: Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje, Serbijoje, Makedonijoje, Juodkalnijoje, Ukrainoje, Gruzijoje ir kt. Ne išimtis ir Rusija. Vienodo visoje Europoje skubios pagalbos telefono numerio atsiradimą lėmė nuolat ir sparčiai didėjantis keliautojų skaičius ir siekis užtikrinti jų saugumą.