BDAR

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Operatyvių veiksmų dėka iš dūmų pilnos patalpos išgelbėtas žmogus

Data

2020 03 05

Įvertinimas
0
puodas.jpg


Nors dūmų detektorius gyvenamuosiuose būstuose įrengti privaloma nuo 2018 m. gegužės 1 d., vis dar yra nemažai gyventojų, kurie nesirūpina savo saugumu. Toks aplaidumas turi savo kainą.

2020 m. kovo 1 d. Panevėžio miesto ugniagesiams gelbėtojams teko skubėti į vieną Žemaičių gatvės daugiabutį. 15 val. 7 min. skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 paskambino ir apie uždūmintą laiptinę pranešė viena gyventojų. Į jos skambutį atsiliepęs Bendrojo pagalbos centro (BPC) Vilniaus skyriaus skambučių operatorius veikė labai operatyviai – 35 pokalbio sekundę, nenutraukdamas pokalbio su pranešėja, perdavė pirminę informaciją priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų valdytojams.

BPC Alytaus skyriaus pareigūnė, valdanti priešgaisrines gelbėjimo pajėgas Panevėžio apskrityje, pirmuosius ugniagesių gelbėtojų automobilius aliarmavo po 24 sekundžių – tuo metu jos kolega iš Vilniaus skyriaus dar nebuvo baigęs 63 sekundes trukusio pokalbio su pranešėja.

Į įvykio vietą atvykusiems ugniagesiams gelbėtojams niekas pirmame aukšte esančio buto durų neatidarė, todėl jiems teko lipti pro pravirą langą, iš kurio virto dūmai. Buto viduje buvo greitai nustatytas dūmų šaltinis – ant viryklės paliktas puodas. Viryklė buvo išjungta, butas ir namo laiptinė išvėdinti. Bute taip pat buvo rastas ant grindų susmukęs pagyvenęs vyras, kuris dėl įtarimų apsinuodijus dūmais greitosios medicinos pagalbos automobiliu išvežtas į ligoninę.

Jei bute būtų buvęs dūmų detektorius, pradėjus svilti puodui šaižus jo garsas būtų laiku įspėjęs viryklę išjungti pamiršusį šeimininką ir jis nebūtų apsinuodijęs dūmais. Dar skaudesnių pasekmių ir ugnies šį kartą pavyko išvengti tik kaimynų, greitos ir profesionalios BPC darbuotojų reakcijos ir ugniagesių gelbėtojų dėka.