BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Nustatytas ir atsakomybėn bus traukiamas Bendrojo pagalbos centro pareigūną įžeidinėjęs asmuo

Data

2016 09 19

Įvertinimas
0
gaval.jpg


Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kalvarijos policijos komisariatas nustatė asmenį, kuris 2016 m. liepos 19 d., paskambinęs skubios pagalbos numeriu 112, piktavališkai įžeidinėjo Bendrojo pagalbos centro (BPC) Vilniaus skyriaus jaunesnįjį specialistą.

BPC pareigūnas, atsiliepęs į skambutį, su skambinusiuoju bendravo mandagiai, tačiau buvo įžeidinėjamas, žeminamas, jo atžvilgiu vartota necenzūrinė leksika.

Reaguodamas į situaciją, BPC kreipėsi į Marijampolės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, prašydamas nustatyti skambinusį asmenį ir patraukti jį atsakomybėn už Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno garbės ir orumo įžeidimą ir skambinimą pagalbos telefono numeriais žinant, kad nėra pagalbos poreikio. Policijai buvo pateikta skambučio garso įrašo kopija, abonento numeris ir skambučio vietos nustatymo duomenys.

Remdamiesi gauta informacija, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kalvarijos policijos komisariato pareigūnai nustatė, kad liepos 19 d. 17 val. 48 min. skubios pagalbos numeriu 112 paskambino ir BPC pareigūną įžeidinėjo pilietis K. B.

Išnagrinėjus surinktą medžiagą K. B. buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal du Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) straipsnius: 187 str. 2 d. (Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno garbės ir orumo įžeidimas) ir 18820 str. (Skambinimas pagalbos telefono numeriais žinant, kad nėra pagalbos poreikio).

Tiek už vieną, tiek už kitą pažeidimą minimam asmeniui gali būti paskirta po baudą nuo 86 iki 144 eurų arba administracinį areštą nuo penkiolikos iki trisdešimties parų.

BPC primena, kad skubios pagalbos numeriu 112 reikia skambinti tik tada, kai kyla grėsmė gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui ir kai policija, ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos ar kitos specialiosios tarnybos turi suteikti skubią pagalbą nelaimės vietoje.

Piktavališki skambučiai, kuriais trukdoma BPC operatoriams, ne tik daro neigiamą poveikį BPC operatorių darbo krūviui ir kokybei, bet ir užima telefono linijas, trukdydami prisiskambinti asmenims, kuriems iš tikrųjų reikalinga pagalba.