BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Ministras D. A. Barakauskas patvirtino BPC veiklos tobulinimo priemonių planą

Data

2013 11 29

Įvertinimas
0

Ministras D. A. Barakauskas pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino VRM Vidaus audito skyriaus atlikto Bendrojo pagalbos centro (BPC) veiklos audito rekomendacijų įgyvendinimo priemonių planą.

Priemonių planas apima 4 svarbiausius tobulintinus BPC veiklos aspektus:
1. nepilnai įdiegtą techninį sprendimą dėl vietos duomenų pateikimo BPC iš judriojo ryšio operatorių tinklų, kuomet skambinama telefonu be SIM kortelės;
2. netinkamai pagrindžiamas lėšas, skirtas judriojo ryšio operatorių eksploatuojamos vietos nustatymo įrangos atnaujinimo ir veikimo palaikymo išlaidoms kompensuoti;
3. nepakankamą įrengtų darbo vietų panaudojimą BPC Vilniaus ir Klaipėdos padaliniuose;
4. sudaromų techninės ir programinės įrangos aptarnavimo paslaugų sutarčių kontrolės stoką.

Sutinkamai su patvirtintu priemonių planu, telefonų be SIM kortelės vietos nustatymo duomenų pateikimo problemą numatoma išspręsti, atliekant atitinkamus pakeitimus detaliajame vietos nustatymo duomenų teikimo BPC techninių reikalavimų apraše bei įpareigojant ryšio operatorius vadovautis šiuo atnaujintu aprašu.

Sprendžiant lėšų, kurios skirtos kompensuoti operatorių išlaidas, susijusias su vietos nustatymo įrangos eksploatacija, pagrindimo problemą, numatoma sudaryti tarpinstitucinę darbo grupę iš BPC, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) ir Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atstovų, kuri bus įpareigota įvertinti išlaidų kompensavimo pagrįstumą. Esant būtinumui, į darbo grupę turi būti įtraukti ir kitų kompetentingų institucijų atstovai.

Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad rugsėjo 26 d. vidaus reikalų ministras pasirašė ir Vyriausybei perdavė svarstyti Elektroninių ryšių įstatymo 68 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama atsisakyti vietos nustatymo įrangos įsigijimo, įdiegimo (pritaikymo), atnaujinimo ir veikimo palaikymo išlaidų kompensavimo valstybės lėšomis. „Tikiuosi, jog Seimas pritars šiai VRM iniciatyvai ir ryšių operatoriams nebereikės kompensuoti už vietos nustatymo įrangą ir jos techninį palaikymą“, – teigia ministras D. A. Barakauskas.

Nepakankamo BPC darbo vietų apkovimo problema realiai bus išspręsta BPC padaliniuose Vilniuje ir Klaipėdoje įkurdinus Greitosios medicinos pagalbos (GMP) dispečerius. GMP dispečerių integravimo tvarka ir terminai bus nustatyti bendrame Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministrų įsakyme „Dėl bendrojo pagalbos telefono numerio 112 paslaugų infrastruktūros plėtros 2014–2016 metų veiksmų plano patvirtinimo“. Vidaus reikalų ministras jau pasirašė šį įsakymą, o Vyriausybė pritarė papildomų lėšų reikiamiems etatams įsteigti skyrimui.

Siekiant užtikrinti skaidrų pirkimų procesą, įsigyjant IT sistemų aptarnavimo paslaugas, PAGD įpareigotas „nustatyti efektyvų viešųjų pirkimų ir sutarčių kontrolės mechanizmą“.

Visoms BPC veiklos tobulinimo priemonėms atlikimo terminas nustatytas gruodžio 20 diena. PAGD ir BPC taip pat įpareigoti iki gruodžio 31 d. informuoti VRM ir RRT apie operatorių pažangą, diegiant telefonų be SIM kortelės vietos nustatymo duomenų automatizuoto pateikimo BPC techninį sprendimą.

 

VRM informacija