BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Ministras D. A. Barakauskas inicijuos su BPC veikla susijusių įstatymų pakeitimus

Data

2013 09 23

Įvertinimas
0

Siekdamas sustiprinti Bendrojo pagalbos centro (BPC) institucines kompetencijas ministras D. A. Barakauskas priėmė sprendimą inicijuoti Bendrojo pagalbos centro įstatymo pakeitimus, kuriais BPC būtų pervestas iš dabartinio pavaldumo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui į pavaldumą Vidaus reikalų ministerijai.

„Aš keliu klausimą dėl BPC vadovų atsakomybės už kai kurių konkrečių problemų nepatenkinamą sprendimą, tačiau taip pat matau, kad būtina stiprinti šio svarbaus vidaus reikalų sistemos elemento statusą. Ne tam Lietuvos valstybė priėmė specialų įstatymą ir investavo šimtus milijonų litų į BPC, kad šios investicijos nugrimztų nesibaigiančiuose institucijų debatuose, todėl sieksiu perkelti BPC į aukštesnį vidaus reikalų sistemos valdymo lygmenį“, – teigia D. A. Barakauskas.

BPC perkėlimas į ministerijos pavaldumą taip pat padės geriau kontroliuoti, ar racionaliai panaudojamos europinės ir biudžeto lėšos.

Atsižvelgdamas į praėjusio šeštadienio tragiško merginos nužudymo Panevėžio rajone aplinkybes ministras taip pat nusprendė kreiptis į Seimą dėl ūkio subjektų, nevykdančių įstatymų reikalavimų elektroninių ryšių srityje, atsakomybės sugriežtinimo.

 

VRM informacija