BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Minime Sausio 13-osios trisdešimtmetį

Data

2021 01 13

Įvertinimas
0
DSC_0058.JPG


Šiemet minime Sausio 13-osios jubiliejų. Jau trisdešimt metų prabėgo nuo tų įsimintinų įvykių, kai beginkliai Lietuvos žmonės sugebėjo pasipriešinti agresoriui ir apginti savo Laisvę. Per tą laiką spėjo užaugti kelios kartos, žinančios apie Sausio 13-ąją tik iš istorijos vadovėlių ir artimųjų pasakojimų.

Atmindamas Laisvės kainą, Bendrasis pagalbos centras (BPC) tradiciškai pagerbė žuvusiųjų atminimą. Tam nesutrukdė nei siaučianti pandemija, nei tai, kad dalis administracijos darbuotojų dirba nuotoliniu būdu.

Sausio 13-osios rytą, lygiai aštuntą valandą, BPC administracijos kabinetuose buvo išjungta šviesa ir languose uždegtos žvakutės – pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ atributas, simbolizuojantis gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir tautos vienybę. Šią gražią iniciatyvą kasmet organizuoja Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos sekretoriatas, o jos globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Sausio 13-osios išvakarėse kreipdamasis į visus darbuotojus BPC viršininkas Audrius Čiuplys kvietė šioje akcijoje dalyvauti ir dirbančius nuotoliniu būdu – uždegti žvakutes savo namų languose. „Branginkime laisvę ir saugokime atmintyje tos dienos įvykius, kurie pakeitė mūsų visų gyvenimus“, – sakoma A. Čiuplio kreipimesi.

Pagerbdami Laisvės gynėjų atminimą, sausio 13-ąją BPC administracijos ir budinčios pamainos darbuotojai taip pat segėjo neužmirštuolių žiedus.