BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Minimas numerio 112 dvidešimtpenkmetis

Data

2016 07 29

Įvertinimas
0
euro112.jpg


2016 m. liepos 29 d. Europos skubios pagalbos telefono numeriui 112 sukanka 25 metai.

Nuolat ir sparčiai didėjant keliautojų skaičiui ir siekiant užtikrinti jų saugumą, Europos Bendrijų Taryba 1991 m. liepos 29 d. priėmė sprendimą „Dėl bendrojo Europos skubaus iškvietimo telefono numerio įdiegimo“, kuriuo visos Europos Sąjungos valstybės narės buvo įpareigotos užtikrinti, kad jose būtų įvestas bendrasis Europos skubaus iškvietimo telefono numeris 112, pakeitęs daugiau nei 40 skirtingų nacionalinių skubios pagalbos numerių.

Šiuo metu skubios pagalbos telefono numeris 112 veikia visose 28 Europos Sąjungos, 10 kitų Europos valstybių ir kai kuriose kitose pasaulio šalyse. Europoje veikiančius pagalbos centrus vienija Europos skubios pagalbos telefono numerio asociacija EENA.

Daugiau nei 500 milijonų žmonių Europoje gali išsikviesti skubią pagalbą, kurią teikia policijos, ugniagesių gelbėtojų ir greitosios medicinos pagalbos tarnybos, vienu standartiniu skubios pagalbos telefono numeriu 112.

Skambutis pagalbos numeriu 112 yra nemokamas ir veikia nenutrūkstamai – 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Juo galima skambinti tiek iš fiksuoto, tiek iš mobiliojo ryšio aparato. Telefono aparato klaviatūroje užtenka surinkti tik tris skaitmenis – 112. Jokių šalies, miestų ar rajonų kodų rinkti nereikia.

Lietuvoje skambučiai telefono numeriu 112 pradėti priiminėti nuo 1998 m. Tuomet į juos atsiliepdavo teritoriniai policijos komisariatai. Įstojus į Europos Sąjungą, nuo 2004 m. rugsėjo 1 d. pagalbos skambučius bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 pradėjo administruoti kitų Europos šalių pavyzdžiu įkurtas Bendrasis pagalbos centras (BPC). Iš pradžių jis veikė tik Vilniaus mieste ir rajone. Vėliau aptarnaujamas plotas plėtėsi, buvo įsteigti teritoriniai skyriai Klaipėdoje ir Alytuje. Nuo 2013 m. liepos mėn. BPC vykdo veiklą visoje Lietuvos teritorijoje.