BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Melnragėje rastas ir išgelbėtas į jūros krantą išmestas ruoniukas

Data

2016 04 13

Įvertinimas
0
show_foto.jpg


2016 m. balandžio 11 d. 18 val. 56 min. skubiosios pagalbos telefono numeriu 112 buvo gautas pranešimas, kad Melnragėje, šalia molo, į krantą išmestas ruonio jauniklis. Jį pastebėjo pajūryje vaikštinėję klaipėdiečiai.

Ruoniukas neprisileido aplink jį besibūriuojančių smalsuolių, tad jo būkle susirūpinę miestiečiai nutarė paskambinti Bendrajam  pagalbos centrui. Pastarasis apie rastus bejėgiškos būklės ar sergančius laukinius gyvūnus visada informuoja Valstybinę aplinkos apsaugos tarnybą.

Apie rastą ruoniuką informuoti aplinkosaugininkai savo ruožtu pranešė šią žinią Lietuvos jūrų muziejui.

Lietuvos jūrų muziejus kiekvienais metais priglobia ir slaugo jūros pakrantėje pavasarį rastus ruoniukus. Per anksti ledo ar srovės atskirti nuo savo mamų, jie dažnai būna leisgyviai, o pagiję ir sustiprėję vėl paleidžiami į Baltijos jūrą.

Muziejuje prieglobstį rado ir balandžio 11 d. pajūryje surastas ruonių mažylis. Apžiūrėjus paaiškėjo, kad tai – ruoniukė. Kadangi išmaudžius išryškėja jos blizgantis kailiukas, Klaipėdos vaikų lopšelio-darželio „Bitutė“ auklėtiniai išrinko ruoniukei prašmatnų Blizgutės vardą.

Nors Blizgutės nereikia maitinti per zondą, ji pati ėda žuvytę ir sveria trimis kilogramais daugiau nei kiti keturi jos likimo draugai, šiuo metu taip pat slaugomi Lietuvos jūrų muziejuje, tačiau ji gerokai nesveikuoja. Gyvūnėliui skirti vaistai.

 

Daugiau informacijos apie Lietuvos jūrų muziejuje globojamus ruoniukus: Ruoniukai rastinukai Jūrų muziejuje