BDAR

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Melagingi pranešimai gaišina pagalbos tarnybas

Data

2020 10 13

Įvertinimas
0
DSC_0873.JPG


Bendrojo pagalbos centro operatorius, kaskart atsiliepdamas į skambutį numeriu 112, yra pasirengęs ekstremalios situacijos valdymui, pagalbos prašymo priėmimui ir pranešimo apie pagalbos poreikį perdavimui skubiosios pagalbos tarnyboms. Deja, ne visi pagalbos prašymai būna tikri – vis dar yra nemažai atvejų, kai skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 skambinama be reikalo.

Vieno tokio skambučio buvo sulaukta spalio 11-osios, sekmadienio, popietę iš Šalčininkų rajono. 14 val. 27 min. paskambinęs vyras pranešė, kad dega aštuonių butų namas Kelmės rajono Butkiškės kaime. Į pagalbos skambutį atsiliepusi operatorė matė, kad skambinama ne iš įvykio vietos, todėl perspėjo skambinusį asmenį, kad už melagingą tarnybų iškvietimą numatyta bauda. Nepaisant kilusio įtarimo, priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, kaip privaloma, buvo išsiųstos į tariamą nelaimės vietą. Jokių gaisro požymių ten nebuvo pastebėta – pranešimas, kaip ir tikėtasi, buvo melagingas.

Spalio 10 dieną, 16 val. 12 min., į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs Šilalės rajono gyventojas pranešė, kad vienas kandidatas į Seimo narius važinėja po kaimą ir dalija rinkėjams šampaną. Atvykus policijos pareigūnams vyras paaiškino, kad pats su papirkinėjimu nebuvo susidūręs, o kodėl skambino ir pranešė apie rinkimų tvarkos pažeidimą, paaiškinti negalėjo. Galbūt įtakos turėjo girtumas – 2,09 promilės. Už policijos iškvietimą žinant, kad pagalba nereikalinga, vyrui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Jei pasirodys, jog už panašius nusižengimus jis jau yra baustas, jam gali grėsti bauda iki 2000 eurų.

Būtent 2000 eurų bauda šių metų rugpjūčio 27 dieną buvo skirta šešiasdešimtmetei Visagino gyventojai, kuri jau ne kartą bausta už skubiosios pagalbos tarnybų iškvietimą žinant, kad pagalba nereikalinga. Liepos 11 dieną ji pranešė, kad ją kažkas muša ir grasina peiliu, tačiau atvykus policijos pareigūnams buvo nustatyta, kad pranešimas neatitinka tikrovės ir policija iškviesta melagingai. Kadangi už panašius nusižengimus anksčiau ji buvo bausta net šešis kartus, Utenos apylinkės teismas, konstatavęs, kad ankstesnės nuobaudos nepadarė įtakos, skyrė moteriai maksimalią baudą.

Kaip rašoma viename iš teismo nutarimų, moteris, kviesdama skubiosios pagalbos tarnybas, kai pagalba nereikalinga, elgėsi „ypač savanaudiškai, įžūliai, neįvertindama savo elgesio galimų neigiamų pasekmių.“

Bendrasis pagalbos centras norėtų priminti, kad dėl netikslingai užimtų telefono linijų ir melagingų skubiosios pagalbos tarnybų iškvietimų pagalba gali būti nesuteikta tiems žmonėms, kuriems ji tuo metu iš tiesų reikalinga.