BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Medikai, Bendrojo pagalbos centro darbuotojai sveikina siūlymus įvesti baudas už jų įžeidimą

Data

2022 12 08

Įvertinimas
0
bauda.jpg


Medikai, Bendrojo pagalbos centro darbuotojai sveikina Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen siūlymą numatyti baudas už jų garbės ir orumo įžeidimą, tvirtinama šiandien išplatintame BNS pranešime.

Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties Skubios pagalbos specialistė Akvilė Sabaliauskaitė sako, kad medikai dažnai susiduria su, pavyzdžiui, neblaivių asmenų įžeidinėjimais teikiant pagalbą, kartais ir su fiziniu smurtu. 

„Manau, kad mes tuo naudosimės, jei tai tikrai pažeis mūsų garbę ir orumą, tie įžeidinėjimai mus žemins, menkins. Manau, kad tikrai bandysime naudotis šia galimybe – ir mes, ir kolegos, visoje Lietuvoje“, – LRT radijui ketvirtadienį teigė A. Sabaliauskaitė.

„Tikimės, kad tai bus pirmas žingsnis dėl mūsų saugesnio rytojaus“, – pridūrė ji.

Bendrojo pagalbos centro skambučių administravimo specialistas Darius Indrišionis tvirtino, kad bent kas antrą dieną operatoriai susiduria su skambinančiųjų įžeidinėjimais, keiksmais, neadekvačiomis pretenzijomis.

„Manau, kad naudosimės [šiomis naujomis nuostatomis]. Tiesiog reikia, kad formuotųsi praktika, kai tokie pranešimai, raštai apie garbės ir orumo įžeidimus pasiekia rezultatą, kad asmenys, tai padarę, yra baudžiami“, – sakė D. Indrišionis.

V. Čmilytė-Nielsen LRT tvirtino, kad psichologinis ir fizinis smurtas yra „sisteminė problema“, ypač kalbant apie paramedikus.

„Manyčiau, kad būtų tikslinga numatyti stipresnę valstybės apsaugą viešąsias paslaugas teikiantiems asmenims, kurių garbė ir orumas šiuo metu tokios apsaugos neturi iš valstybės pusės“, – sakė Seimo pirmininkė.

Anot jos, pataisos galiotų, pavyzdžiui, skubiosios medicinos pagalbos specialistams, socialiniams darbuotojams, netgi mokytojams.

Lapkritį Seimo pirmininkės registruotos Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisos numato, kad už viešąsias paslaugas teikiančių darbuotojų garbės ir orumo pažeminimą būtų numatytos baudos nuo 50 iki 300 eurų.

Pagal projektą, būtų numatoma administracinė atsakomybė už viešąsias paslaugas teikiančio asmens (paramedikų, socialinių darbuotojų ir pan.) garbės ir orumo pažeminimą, reiškiamą raštu, žodžiu, gestais, įžeidžiančiu, įžūliu, provokuojančiu ar kitokiu elgesiu. Tokių administracinių nusižengimų tyrimą atliktų ir administracinių nusižengimų protokolus surašytų policijos pareigūnai.

Šiuo metu viešąsias paslaugas teikiančių darbuotojų garbė ir orumas nėra saugomi jokia specialia ANK norma, priešingai nei, pavyzdžiui, pareigūnų.

 

BNS informacija