BDAR

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Karantino metu taikomi ribojimai lėmė kiek ramesnį Naujųjų metų sutikimą

Data

2021 01 04

Įvertinimas
0
7RQ.jpg


Šiais metais Lietuva Naujuosius metus sutiko varžoma pandemijos ir karantino režimo. Nors skubiosios pagalbos tarnyboms darbo netrūko, taikomi ribojimai lėmė kiek ramesnį Naujųjų metų sutikimą nei prieš metus.

2021 metų sausio 1 dieną Bendrajame pagalbos centre buvo registruota 9312 skambučių, parengta ir perduota 4544 prašymai apie pagalbos poreikį. Palyginimui, 2020 metų sausio 1 dieną registruota 10771 skambutis ir 5261 pagalbos prašymas. Įdomu ir tai, kad pirmąją Naujųjų metų dieną registruotų skambučių skaičius buvo mažesnis už skambučių skaičių, užregistruotą 2020 metų kovo 12 dieną, kai buvo paskelbta apie dėl koronaviruso (COVID-19) grėsmės uždaromas švietimo ir kultūros įstaigas, – tą parą registruota 9710 skambučių.

Didžiausia sausio 1 dienos pagalbos prašymų dalis tradiciškai buvo susijusi su policijos kompetencijai priskiriamais įvykiais. Užregistruota 2553 prašymai skirti policijai, 1850 – greitajai medicinos pagalbai, 110 – priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai ir 26 – aplinkos apsaugai.

Daugiausia skambučių, kaip ir kasmet, sulaukta po vidurnakčio. Per pirmąją 2021-ųjų metų valandą užregistruota 629 skambučiai, per antrąją – 571, o vėliau kas valandą jų skaičius vis mažėjo. Mažiausiai skambučių užregistruota tarp 9 ir 10 valandos ryto – 80.


Naujametę naktį daugiausia pranešimų taip pat teko policijai. Nors viešose vietose ir centrinėse miestų aikštėse buvo pakankamai ramu, užregistruota nemažai pranešimų dėl viešosios tvarkos pažeidimų gyvenamuosiuose rajonuose: triukšmo, muzikos, susibūrimų ir karantino metu galiojančių ribojimų nepaisymo. Netrūko taip pat pranešimų dėl įvairių konfliktų ir smurto artimoje aplinkoje.

Greitosios medicinos pagalbos šiemet prireikė ne tik traumas ir sužalojimus patyrusiems, netikėtus sveikatos sutrikimus pajutusiems žmonėms, bet ir koronavirusu (COVID-19) sergantiems gyventojams.

Degė gyvenamieji, ūkiniai pastatai ir neatsargių fejerverkų sprogdintojų padegti šiukšlių konteineriai. Būta net kelių melagingų pranešimų apie gaisrus.

Liūdna, bet nemažai sulaukta skambučių iš neblaivių asmenų: vienas neva norėjo grąžinti pavogtą eglę, kitas prašė karinės pagalbos užimti Maskvą, trečias norėjo tiesiog apie gyvenimą pasikalbėti... Naujametinę naktį, kai skambučių srautas ir taip didelis, tokie asmenys netikslingai užima telefono linijas, gaišina operatorius ir trukdo prisiskambinti žmonėms, kuriems pagalba tuo metu iš tiesų reikalinga.