BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Įvyko mokymai kurčiųjų bendruomenės nariams

Data

2020 09 21

Įvertinimas
2
LKD008.jpg


2020 m. rugsėjo 17 d. susitikimu Vilniuje užsibaigė Lietuvos kurčiųjų draugijos organizuotų renginių ciklas, kurio metu skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerio 112 mobilioji programėlė buvo pristatyta klausos negalią turintiems asmenims.

Penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – apsilankiusios Bendrojo pagalbos centro (BPC) pareigūnės Stasė Grišinienė ir Daiva Muranovienė supažindino vietos kurčiųjų bendruomenės narius su mobiliosios programėlės paskirtimi, jos teikiamomis galimybėmis, naudojimo taisyklėmis, aiškino ir rodė, kokiais būdais galima išsikviesti skubią pagalbą ir kaip įsidiegti mobiliąją programėlę savo telefone. Jos taip pat mielai atsakė į renginių dalyvių klausimus ne tik dėl programėlės naudojimo, bet ir dėl tų situacijų, kai iškyla skubiosios pagalbos poreikis, dalijo patarimus, kaip reikėtų elgtis vienu ar kitu atveju.

Pasak BPC Parengties ir kokybės kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės S. Grišinienės, šie susitikimai buvo naudingi ne tik kurčiųjų bendruomenei, bet ir pačioms pareigūnėms. Jos turėjo galimybę geriau pažinti klausos negalią turinčius asmenis, sužinoti, kokie pagalbos iškvietimo būdai jiems priimtinesni ir kodėl. „Svarbu nuolatos kalbėtis, palaikyti ryšį, nes tik bendraudami galime ugdyti kitus ir tobulinti save, mokyti ir mokytis, padėti vieni kitiems“, – sakė S. Grišinienė, apibendrindama visus įvykusius susitikimus.