BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Išjungiami senieji pagalbos tarnybų telefono numeriai

Data

2022 03 30

Įvertinimas
1
20220330_110742.jpg


2022 metų balandžio 1 dieną Lietuvoje turi būti išjungti senieji pagalbos tarnybų telefono numeriai 01, 02, 03, 101, 102, 103, 011, 022 ir 033, kurie nenaudojami jau pusę metų – nuo 2021 metų spalio 1 dienos. Likus tik vienam skubiosios pagalbos tarnybų telefono ryšio numeriui 112, skambinant senaisiais numeriais iki šiol buvo girdimas automatinis balso įrašas lietuvių ir rusų kalbomis, informuojantis, kokiu numeriu reikia skambinti prireikus skubios pagalbos.

Primename, kad senieji pagalbos tarnybų telefono numeriai buvo panaikinti įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. sprendimą dėl centralizuoto pagalbos skambučių administravimo vienu skubiosios pagalbos numeriu 112. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo dėl skubiosios pagalbos tarnybų trumpųjų telefono ryšio numerių naujoje redakcijoje buvo nustatytas konkretus senųjų pagalbos tarnybų telefono ryšio numerių naudojimo terminas iki 2021 metų rugsėjo 30 dienos ir išjungimas nuo 2022 metų balandžio 1 dienos.

Galutinai išjungus senuosius pagalbos numerius, pagaliau bus galima atsisakyti nuo Sovietų Sąjungos laikų likusio tarpmiestinio prefikso 8 – vietoje jo bus galima įvesti telekomunikacijų tinkluose vieningą tarptautinį prefiksą 00.

Gyventojams nuo balandžio 1 dienos niekas iš esmės nesikeis. Jau nuo praėjusių metų spalio 1 dienos vietoje daugelio skirtingų numerių jiems pakanka žinoti vieną lengvai įsimenamą ir „vieno langelio“ principu veikiantį numerį 112: užtenka juo paskambinti, o jau skambučių operatoriai pasirūpina, kokias skubiosios pagalbos tarnybas reikia informuoti apie pagalbos poreikį. Įsidėmėtina, kad numeris 112 turi ir kitų privalumų: juo galima skambinti iš bet kokio telefono įrenginio, net ir be SIM kortelės, skambučiams šiuo numeriu suteikiama pirmenybė ryšio tinkluose, o skambučių metu yra gaunami vietos nustatymo duomenys, kuriuos Bendrajam pagalbos centrui teikia mobiliojo ryšio operatoriai ir siunčia patys išmanieji mobiliojo ryšio įrenginiai.