BDAR

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Į Bendrąjį pagalbos centrą skambins patys automobiliai

Data

2015 07 20

Įvertinimas
0

Nuo 2018 m. automobiliuose taps privaloma pagalbos iškvietos sistema „eCall“, automatiškai suveikianti patekus į avariją. Avarijos atveju sistema pati skambins Europos skubios pagalbos telefono numeriu 112. Ji praneš pagalbos tarnyboms apie transporto priemonės vietą net jei vairuotojas yra netekęs sąmonės arba pats negali paskambinti.

Sistema „eCall“ aktyvuojama automatiškai, kai tik automobilyje įrengti jutikliai nustato, kad įvyko automobilio susidūrimas. Automobiliai nėra sekami visą laiką – „eCall“ technologija įsimena tik 3 paskutines automobilio vietos koordinates, todėl visus kitus duomenis ji visiškai ištrins. 

Suveikus sistemai, signalas sklinda mobiliojo ryšio tinklais, kurie turėtų atpažinti, kad tai – pagalbos skambutis iš automobilio. Skambutis siunčiamas į Bendrąjį pagalbos centrą, o jame dirbantys specialistai pamatę avarijos vietos koordinates ir kitą reikalingą informaciją išsiųs skubios pagalbos tarnybas į nelaimės vietą.

„Bendrosios pagalbos centras Lietuvoje jau atlikti visi darbai, užtikrinantys „eCall“ skambučių priėmimą ir reagavimą į iškvietimus. Kad sistema „eCall" veiktų visu pajėgumu, automobilių pramonės ir telekomunikacijų sektoriaus atstovai turi užtikrinti, jog gali siųsti ir perduoti tokius skambučius“, – sako Bendrojo pagalbos centro viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas.

Automatinė pagalbos iškvieta padės ne tik išsaugoti gyvybes, sumažinti po eismo įvykių susidarančias spūstis, bet ir suteiks galimybę sparčiau sutvarkyti nelaimės vietą ir didinti kelių transporto sistemos veiksmingumą. Taip pat greitesnis pagalbos tarnybų atvykimo laikas potencialiai sumažins automobilių vairuotojų galimybes sufalsifikuoti įvykio aplinkybes.

Projektas „Bendrojo pagalbos centro regioninių padalinių aprūpinimas specializuota atsakymo į pagalbos skambučius ir reagavimo į pagalbos prašymus, pagalbos tarnybų operatyvaus pajėgų valdymo technine ir programine įranga“, Nr. VP2-3.1-IVPK-03-V-01-007, finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis. Projekto vykdytojai – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ir Bendrasis pagalbos centras.