BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Eilinį kartą nubaustas pagalbos numeriais pamėgęs skambinti kupiškėnas

Data

2016 11 02

Įvertinimas
0
gaval.jpg


2016 m. spalio mėn. Kupiškio rajono apylinkės teismo teisėjui Virginijui Skaraičiui eilinį kartą teko spręsti, kokią nuobodą skirti Kupiškio rajono gyventojui A. P., kuris turi nenumaldomą potraukį skambinti skubiosios pagalbos telefono numeriu 112. Nedirbantis ir alkoholiu piktnaudžiaujantis trisdešimt aštuonerių metų vyras, nors puikiai žino apie atsakomybę už skambučius, kai nėra pagalbos poreikio, vėl ir vėl skambina numeriu 112, nors suvokia, kad jokios pagalbos jam nereikia. Spalio 4 d. už skambinimą žinant, kad nėra pagalbos poreikio, jis buvo traukiamas administracinėn atsakomybėn jau aštuntą kartą.

Beje, paskutinį kartą jis buvo baustas vos prieš pusę mėnesio, rugsėjo 16 d. Tą kartą teismas nagrinėjo tris administracinės teisės pažeidimus, įvykdytus 2016 m. rugpjūčio mėn.

Nustatyta, kad rugpjūčio 3 d. sunkiai apgirtęs A. P. kelis kartus skambino pagalbos telefono numeriais ir, norėdamas išsikviesti greitąją medicinos pagalbą, išsigalvojo visą istoriją apie pasiklydimą miške, gyvatės įkandimą, karščiavimą bei artėjančią mirtį. Išvykę ieškoti miške „pasiklydusio“ A. P., policininkai surado jį namuose, o atvykusiems medikams vyras prisipažino tenorėjęs analgino.

Kitą dieną, t. y. rugpjūčio 4-ąją, iš svetimo telefono į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) paskambinęs neblaivus A. P. sukūrė istoriją, jog buvo sužalotas sugėrovo. Policininkai, nuvykę nurodytu adresu, nieko nerado.

Rugpjūčio 13 d. A. P. pagalbos telefono numeriais skambino ne mažiau nei 20 kartų ir skundėsi bloga savijauta, nors medikai jau buvo pas jį nuvykę ir suteikę pagalbą. Greitosios medicinos pagalbos darbuotojams paprašius nusiųsti policiją, pas A. P. nuvykę policijos pareigūnai rado jį tokį girtą, kad net nesugebėjo nustatyti girtumo – A. P. nepajėgė įpūsti į alkotesterį.

Įvertinęs visas aplinkybes ir tai, kad paskirtų piniginių baudų A. P. nesumoka, Kupiškio rajono apylinkės teismas pripažino jį kaltu pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 18820 straipsnį (skambinimas pagalbos telefono numeriais žinant, kad nėra pagalbos poreikio) ir skyrė jam trisdešimties parų administracinį areštą.

Nespėjęs atlikti paskirtosios nuobaudos, spalio 4 d. A. P. vėl buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn už skambinimą pagalbos telefono numeriais, tik šį kartą – rugsėjo mėnesį.

Nustatyta, kad rugsėjo 4 d. A. P. keliolika kartų skambino numeriu 112, prašydamas atsiųsti greitąją medicinos pagalbą. Kadangi medikams jis jau labai gerai pažįstamas ir jie žino, kad būna kviečiami, kai nebūna jokio poreikio, buvo kreiptasi į policiją. Policijos pareigūnai į A. P. namus tą dieną vyko net du kartus. Pirmą kartą, nuvykę vidury dienos, jie nustatė kupiškėnui sunkų (2,99 promilės) girtumą. Antrą kartą, iškviesti vos po pusantros valandos, policininkai rado A. P. dar labiau apgirtusį – šį kartą jo girtumo alkotesterio pagalba nustatyti jau nebepavyko. Užtat pagal poėmio protokolą iš nuolatinio skambinėtojo buvo paimti du telefono aparatai.

Tačiau net ir paimti telefono aparatai neužkirto kelio tolesniems pažeidimams. Rugsėjo 8 d., sulaukę eilinio skundo dėl nesuskaičiuojamų A. P. skambučių, pas jį vėl buvo priversti vykti policijos pareigūnai. Sunkiai apgirtęs vyras aiškinosi skambinęs skubios pagalbos telefono numeriu, nes norėjęs pabendrauti su BPC darbuotojais. Kadangi toks noras bendrauti nėra pripažįstamas pagrįstu pagrindu skambinti numeriu 112, A. P. vėl buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn.

Ir šį kartą teisėjas Virginijus Skaraitis, nenustatęs jokių lengvinančių aplinkybių, skyrė jam maksimalią nuobaudą – trisdešimties parų administracinį areštą.

Po teismo A. P. skubios pagalbos telefono numeriu paskambino tik porą kartų – nuo spalio 6 d. kol kas nebuvo gauta jo skambučių. Reikia manyti, jog bendrauti su BPC ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojais pamėgęs kupiškėnas šiuo metu atlieka jam skirtą nuobaudą areštinėje.