BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Dėl melagingų pranešimų apie padėtus sprogmenis gresia nemalonumai nepilnamečiams ir jų tėvams

Data

2016 05 23

Įvertinimas
0
stop juosta.jpg


2016 m. gegužės 20 d. Bendrasis pagalbos centras (BPC) gavo du melagingus pranešimus apie padėtus sprogmenis.

Pirmas pranešimas buvo gautas 15.01 val. Pranešta, kad Kauno rajone, oro uoste, padėta bomba. Patikrinimo metu sprogmenų nerasta. Nustatyta, kad apie sprogmenis melagingai pranešė devynerių metų vaikas.

16.45 val. buvo gautas pranešimas, kad bomba padėta Mažeikiuose, Žemaitijos gatvėje esančio prekybos centro tualete. Patikrinimo metu sprogmenų taip pat nerasta. Šį kartą tarnybas melagingai kvietė 2002 m. gimęs nepilnametis.

Dėl abiejų melagingų pranešimų pradėta administracinė teisena. Už vaikų išdaigas atsakyti teks jų tėvams. Žinomai melagingas priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas užtraukia baudą nuo aštuoniasdešimt šešių iki vieno šimto septyniasdešimt trijų eurų arba administracinį areštą iki trisdešimties parų (LR ATPK 186 straipsnis).

2015 m. BPC sulaukė 3,3 mln. pagalbos skambučių, tačiau tik 27 procentai gautų skambučių (arba tik kas ketvirtas) buvo tiksliniai. Vis dar nereti atvejai, kai numeriu 112 skambinama neatsakingai – siekiant papokštauti ar pranešti apie masinio žmonių susibūrimo vietose padėtus sprogmenis. Netikslingai užimtos telefono linijos ir melagingas pagalbos tarnybų – policijos, ugniagesių gelbėtojų, greitosios medicinos pagalbos ir išminuotojų – išsiuntimas trukdo sulaukti pagalbos asmenims, kuriems ji iš tiesų reikalinga.