BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Dalyvauta pratybose „Griausmas 2021“

Data

2021 11 11

Įvertinimas
0
KOP AB_1.jpg


2021 m. lapkričio 9 d. 10.15 val. skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad sugedus varikliams Šiauliuose nukrito orlaivis, kuriame buvo 31 žmogus. Informaciją Bendrajam pagalbos centrui (BPC) perdavęs Karinių oro pajėgų atstovas dar įspėjo, kad orlaivyje buvo 250 litrų degalų. Gavus tokį pranešimą nedelsiant buvo aliarmuotos ir į įvykio vietą išsiųstos Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgos, informacija apie įvykį perduota Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stočiai bei Šiaulių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Laimė, jog visa ši situacija buvo suvaidinta pagal Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės surengtų pratybų „Griausmas 2021“ scenarijų. Pratybomis siekta patikrinti Aviacijos bazės, kitų Lietuvos kariuomenės padalinių, taip pat Šiaulių miesto savivaldybės administracijos, SĮ „Šiaulių oro uostas“, BPC, vietos specialiųjų tarnybų – priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, greitosios medicinos pagalbos stoties, vyriausiojo policijos komisariato – ir kitų žinybų sąveiką, organizuojant gelbėjimo ir avarijos padarinių likvidavimo darbus įvykus orlaivio avarijai.

Siekiant, kad pratybos atrodytų kuo tikroviškesnes, pasitelkta ne tik technika, statistai, vaidinę nukentėjusiuosius, bet ir pagalbinės priemonės ugnies, dūmų, taip pat sužeidimų imitavimui.

12.29 val. paskelbta apie pratybų pabaigą. Po jų Aviacijos bazės štabo posėdžių salėje įvyko aptarimas, kurio metu išanalizuota pratybų eiga, aptartos iškilusios problemos, apsvarstytos pastabos ir siūlymai dėl avarinių priemonių plano tobulinimo.