BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Dalyvauta Europos skubios pagalbos telefono numerio asociacijos metinėje konferencijoje

Data

2021 10 11

Įvertinimas
0
LKD_1.jpg


2021 m. spalio 6–8 dienomis grupė Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojų – BPC viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas, BPC Parengties ir kokybės kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Aušra Atkočiūnaitė ir Natalija Šaripova, BPC Informacinių technologijų skyriaus vyriausioji specialistė Jolita Budrevičienė, BPC Vilniaus skyriaus vyresnioji specialistė Ramutė Jančiauskienė ir to paties skyriaus specialistas Darius Indrišionis – dalyvavo kaimyninėje Latvijoje, Rygoje, vykusioje Europos skubios pagalbos telefono numerio asociacijos (EENA) metinėje konferencijoje.

Renginys vyko po 2,5 metų pertraukos ir buvo labai lauktas, nes dėl koronaviruso pandemijos buvo kelis kartus atidėtas. Į jį susirinko per 1000 dalyvių – įvairių pagalbos tarnybų, pagalbos skambučių centrų, ryšių ir programinės įrangos gamintojų, tyrimų ir valdžios institucijų atstovų – iš daugiau nei 60 pasaulio šalių. Tris dienas trukusiame renginyje vyko diskusijos, buvo dalijamasi pandemijos metu įgyta patirtimi, skaitomi pranešimai, supažindinantys su naujausiais pasiekimais bei tendencijomis visuomenės saugumo srityje, pradedant nuo naujos kartos „eCall“ ir skambinančiojo buvimo vietos nustatymo ir baigiant gyventojų perspėjimo sistemomis bei būsimais teisės aktais. Konferencijos pradžioje tylos minute buvo pagerbtas visų COVID-19 aukų, kurių skaičius siekia jau daugiau nei 4,5 mln. žmonių visame pasaulyje, atminimas ir Europos skubiosios pagalbos tarnybų darbuotojams įteikti EENA garbės medaliai už garbingą tarnybą pandemijos metu.

T. Maroščikas pirmąją konferencijos dieną moderavo vieną iš sesijų, kuri buvo skirta rinkoje esančių skubiosios pagalbos mobiliųjų programėlių apžvalgai, o antrąją dieną jis, BPC Vilniaus skyriaus specialistas D. Indrišionis ir Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora pristatė konferencijos dalyviams Lietuvoje sėkmingai veikiančią Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerio 112 mobiliąją programėlę, skirtą klausos negalią turintiems asmenims. Šis pristatymas sulaukė didelio susidomėjimo ir klausimų iš kitų konferencijos dalyvių, panorusių pasinaudoti gerąja Lietuvos patirtimi, kuriant ir diegiant programėlę kurtiesiems. Kaip teigė K. Vaišnora, lietuviškosios sėkmės paslaptis – glaudus BPC bendradarbiavimas su kurčiųjų organizacija ir įsiklausymas į jos poreikius.

Greta plenarinių sesijų, diskusijų ir pranešimų konferencijos metu taip pat vyko ir tradicinė paroda, kurioje savo programinę įrangą ir naujausius technologinius sprendimus demonstravo net trisdešimt penki gamintojai iš įvairių pasaulio šalių. Konferencijoje dalyvavę BPC darbuotojai turėjo galimybę ne tik pasisemti žinių, bet ir iš arti susipažinti su naujausiais pasiekimais visuomenės saugumo srityje.

Konferencijos programa (anglų kalba)