BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Dalyvauta didžiausiame metiniame mototurizmo renginyje

Data

2021 08 25

Įvertinimas
0
016.jpg


2021 m. rugpjūčio 21 d. dvi numerio 112 vardą turinčios ir Bendrajam pagalbos centrui atstovaujančios komandos „Skubi pagalba 112“ bei „Skubi pagalba 112 ir draugai“ dalyvavo kasmetiniame mototurizmo renginyje – „Ryterna Modul Mototourism Rally“. 

Šiemet šio intelektualaus ralio organizatorių parinktos lankytinos vietos ir su jomis susijusios užduotys buvo skirtos karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus, mokslininko ir švietėjo Jurgio Pabrėžos, poeto Vytauto Mačernio, archeologės Marijos Gimbutienės, skulptoriaus Juozo Zikaro, Archyvų ir Lietuvos totorių metams bei mažosioms Lietuvos kultūros sostinėms.

Kadangi lankytini objektai buvo sutelkti Žemaitijoje ir centrinėje Lietuvos dalyje, komandos savo startui pasirinko Salantus – miestelį Kretingos rajone. Ten jos abi ir aplankė pirmąjį objektą – „Partizanų namus“, kur susipažino su senovės kuršių ir pokario partizanų palikimu. O vėliau komandų keliai išsiskyrė ir jos po 9 valandų kelionės susitiko tik finišo vietoje – Kauno Rotušės aikštėje.

„Skubi pagalba 112“ iš Salantų patraukė į Kalvius (Skuodo r.), o iš ten per Skuodą, Erkšvą (Skuodo r.), Barstyčius (Skuodo r.), Žemaičių Kalvariją (Plungės r.), Nevarėnus (Telšių r.), Raudėnus (Šiaulių r.), Šiaulius, Einoraičius (Šiaulių r.), Diktariškes (Radviliškio r.) ir Vadaktus (Radviliškio r.) pasiekė Kauną. 

„Skubi pagalba 112 ir draugai“ iš Salantų vyko į Kretingą, o iš ten – į Kulius (Plungės r.), Lauko Sodą (Telšių r.), Užventį (Kelmės r.), Kelmę, Raseinius, Kalnujus (Raseinių r.), Veliuoną (Jurbarko r.), Kulautuvą (Kauno r.) ir Kauną.

Pakeliui abi komandos turėjo išsimaudyti vandens telkinyje ir atlikti kitas dvi ralio „Telegram“ kanale pateiktas užduotis. 

Deja, tos tradicinės maudynės šiemet buvo nelaimingos – jų metu ant stiklo šukės užlipo ir smarkiai susižeidė vienas iš „Skubi pagalba 112“ narių. Kolegoms sutvarsčius koją jis didvyriškai tęsė kelionę, bet grįžus į Vilnių teko skubiai kreiptis į medikus ir žaizdą siūti.

Nepaisant šios nelaimės ir dar kelių smulkesnių nesėkmių, abiejų komandų nariai džiaugėsi renginio metu patyrę žaidybinį polėkį, azartą ir galėję praplėsti gimtosios šalies pažinimo ribas.