BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bus minima Tarptautinė dingusių vaikų diena

Data

2022 05 24

Įvertinimas
0
Mama...!.jpg


Gegužės 25-ąją minima Tarptautinė dingusių vaikų diena. Ši diena pasirinkta dėl JAV sukrėtusios istorijos, kuomet 1979 metais, gegužės 25 dieną, šešiametis Etan Patz dingo be pėdsakų pakeliui į mokyklą, vos už poros kvartalų nuo savo namų. Dingusių žmonių šeimų paramos centro iniciatyva Lietuvos Respublikos Seimas 2006 metais įtraukė šią dieną į atmintinų dienų sąrašą. 

Europos Sąjungoje visą parą veikia vieninga 116 000 karštoji linija, skirta pranešimams dėl dingusių vaikų. Šią liniją Lietuvoje administruoja Dingusių žmonių šeimų paramos centras (DŽŠPC), kuris yra tarptautinių organizacijų Amber Alert Europe bei International Centre for Missing and Exploited Children (JAV) narys. DŽŠPC kartu su JAV ambasada, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Lietuvos policijos departamentu bei Facebook 2018 metais įdiegė Lietuvoje skubios vaiko paieškos sistemą Amber Alert Facebook.

Vaikų dingimas yra reali, dinamiška ir vis didėjanti problema tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje. Per metus Europoje be žinios dingsta apie 250 000 vaikų. Lietuvoje, dingusių be žinios asmenų registro duomenimis, 2020 metais buvo 2251 atvejis, 2021 metais – 1575 atvejai, o 2022 metų I ketvirtį – 427 atvejai. Bendradarbiaudamas su Bendruoju pagalbos centru DŽŠPC 2020 metais atsakė į 196 linijos 116 000 skambučius, 2021 metais – į 190 skambučių.

2022 metų vasario 24 dieną Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, iš šios šalies masiškai bėga žmonės. Karštosios linijos 116 000 Ukrainoje administratorių NVO „Magnolia“ duomenimis, nuo karo pradžios dingo apie 2100 vaikų. Ir šis skaičius kiekvieną dieną vis auga.

Gegužės 25 d. – Tarptautinė dingusių vaikų diena, kurios tikslas – ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui. Dingę, neprižiūrimi ar iš namų nuolat bėgantys vaikai gali tapti lengvu grobiu nusikaltėliams. Šie vaikai rizikuoja tapti prekybos žmonėmis ir seksualinio išnaudojimo aukomis.

DŽŠPC kviečia aplankyti šalia Lietuvos ir vaikų jaunimo centro esančią skulptūrą „Mama...!“, užrišti kaspinėlius ant medžių šakų bei skirti laiko pokalbiams su vaikais apie jų patiriamus sunkumus, išklausyti ir įsiklausyti, ką jie nori mums pasakyti, bei informuoti juos apie pavojus gresiančius už namų ribų.

 


Daugiau informacijos:
http://www.116000.lt/institucijoms/
https://www.missing.lt/ Dingusių žmonių šeimų paramos centro informacija