BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Briuselyje vyko seminaras, skirtas skambinančiųjų vietos nustatymo galimybių gerinimui

Data

2016 06 21

Įvertinimas
0
AML03.jpg


2016 m. birželio 20 d. Briuselyje vyko Europos skubios pagalbos telefono numerio asociacijos EENA organizuotas Pažangaus vietos nustatymo (angl. Advanced Mobile Location, AML) seminaras, kuriame dalyvavo apie 100 skubios pagalbos tarnybų, valstybinių institucijų, judriojo ryšio tinklų operatorių ir įrangos gamintojų atstovų iš įvairių Europos šalių. Bendrajam pagalbos centrui (BPC) šiame seminare atstovavo BPC viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas.

Seminaro metu buvo apžvelgtos dabartinės skambinančiojo vietos nustatymo galimybės Europoje ir supažindinta su AML metodu, leidžiančiu nustatyti skambinančiojo vietą kur kas tiksliau. Naudojant AML metodą, skambinant skubios pagalbos telefono numeriu 112 išmaniajame telefone automatiškai aktyvuojama pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos GNSS (GPS) vietos nustatymo funkcija ir pagalbos centrui SMS žinute išsiunčiamos tikslios skambinančio asmens koordinatės.

Seminaro dalyviams buvo pristatytos AML metodo specifikacijos bei reikalavimai, leidžiantys užtikrinti jo naudojimą kasdienėje pagalbos tarnybų veikloje, ir šio metodo testavimo rezultatai. Išmaniuosiuose telefonuose su Android operacine sistema AML vietos nustatymo funkcija jau veikia Jungtinėje Karalystėje ir Estijoje, o lapkričio mėnesį numatoma šią funkciją aktyvuoti ir Lietuvoje.