copyright

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrojo pagalbos centro operatoriai dalyvavo mokymuose „Sudėtingų situacijų valdymas telefonu“

Data

2015 12 18

Įvertinimas
0


2015 m. spalio–gruodžio mėnesiais Bendrojo pagalbos centro (BPC) operatoriai, priimantys pagalbos skambučius, dalyvavo mokymuose „Sudėtingų situacijų valdymas telefonu“. Psichologijos srities žiniomis ir patirtimi su BPC darbuotojais dalinosi lektorė, organizacijų konsultantė Aistė Mažeikienė.

Seminaruose dalyvavo 195 BPC darbuotojai. Penkios grupės buvo organizuotos Klaipėdoje ir šešios Vilniuje. Operatoriai mokėsi valdyti kritines situacijas, teikiant pagalbą telefonu, dalykiškai ir profesionaliai spręsti konfliktus, etiškai priimti įstaigai ir darbuotojui adresuojamas pretenzijas. Mokymų metu Centro operatoriai taip pat susipažino su konfliktų prevencijos principais, tobulino pokalbio valdymo įgūdžius, išbandė asmeninės įtampos įveikimo darbo vietoje metodus. Šiandien BPC Vilniaus skyriuje vyksta paskutinės grupės užsiėmimas.

BPC darbuotojai po seminaro sako, kad po šių mokymų stengsis dar atsakingiau parinkti žodžius, valdyti balso intonacijas ir supranta, kad kiekvienas jų pasakytas žodis ir balso tonas yra svarbus skambinančiajam asmeniui.

„Bendrojo pagalbos centro operatoriai nuolat susiduria su įtemptomis ir konfliktinėmis situacijomis, patiria psichologinę įtampą ir stresą. Trūkstant darbuotojų, operatoriai patiria didelį darbo krūvį, kuris kartais viršija net 200 skambučių per 12 valandų budėjimą. Nežiūrint to, kad sulaukiame daug netikslingų ar piktavalių asmenų skambučių kiekvieną naują skambutį turime priimti dėmesingai, taktiškai, be jokių išankstinių nuostatų ir neigiamų emocijų. Labai svarbu, kad tiek „sunkių“ skambučių metu, tiek ir po jų, kito įvykio atveju operatoriai sugebėtų išlaikyti emocinę pusiausvyrą, operatyviai, profesionaliai suvaldytų įtampą ir padėtų skambinančiam asmeniui. Tikimės, kad šie mokymai ir įgūdžių tobulinimas padės ir patiems darbuotojams išmokti įveikti vidinę įtampą. Nuolatiniai mokymai, konsultacijos, praktinių  įgūdžių tobulinimas yra priemonės, kurias kitąmet vykdysime intensyviau, siekiant pagerinti mūsų veiklos kokybę“, – sakė BPC viršininkas Audrius Čiuplys.

Tuo pačiu džiaugiamės, kad visuomenė vis labiau supranta tikrąją skubios pagalbos numerio 112  paskirtį – nelaimės atveju kuo greičiau suteikti reikalingą neatidėliotiną policijos, medikų, ugniagesių gelbėtojų, aplinkosaugos pagalbą.