BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrojo pagalbos centro operatoriai dalyvavo Lietuvos kurčiųjų draugijos surengtoje paskaitoje

Data

2021 04 12

Įvertinimas
0
LKD_zoom.jpg


2021 m. balandžio 9 d. Bendrojo pagalbos centro (BPC) prašymu Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) surengė paskaitą apie klausos negalią turinčius asmenis ir lietuvių gestų kalbą BPC skubiosios pagalbos skambučių operatoriams.

Nuo praėjusių metų liepos 1 d. pradėjus veikti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerio 112 mobiliajai programėlei ir pradėjus priiminėti klausos negalią turinčių pranešėjų prašymus vaizdo skambučiu, BPC operatoriams kilo nemažai klausimų dėl efektyvaus bendravimo su kurčiaisiais, taip pat dėl lietuvių gestų kalbos ypatumų. Nuotolinės paskaitos metu į šiuos ir kitus klausimus pasistengė atsakyti LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora. Užsiėmimo ir diskusijų metu įgytos žinios bus labai naudingos tolesniame operatorių darbe. Kadangi pirmojoje paskaitoje galėjo dalyvauti tik 17 BPC darbuotojų, balandžio 27 d. numatoma surengti dar vieną paskaitą. 

LKD vykdomą visuomenės švietimą apie kurčiuosius finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ir Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM. Užsiėmimų metu supažindinama su svarbiausiais kurčiųjų kultūros bruožais, mokoma gestų kalbos pagrindų, aiškinami pagrindiniai bendravimo su kurčiaisiais būdai ir atsakoma į visus girdintiesiems asmenims kylančius klausimus apie kurtumo (ne)galią.