BDAR

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrojo pagalbos centro komanda dalyvavo 10-ajame mototurizmo ralyje

Data

2020 08 24

Įvertinimas
0
IMG_9098.jpg


Ketvirtą rugpjūčio šeštadienį Lietuvoje tradiciškai startavo intelektualus mototurizmo ralis „Ryterna Modul Mototourism Rally“. Dešimtąjį kartą vykstančiame renginyje dalyvavo apie tūkstantis motociklininkų, kurie keliavo ir pažino apie keturias dešimtis Lietuvai svarbių vietų ir istorijų, susijusių su svarbiomis atmintinų metų temomis: Žydų kultūros, Pasaulio tautų teisuolių, tautodailės, UNESCO ir Steigiamojo Seimo.

Ketvirtą kartą ralyje dalyvavo ir intelektualaus keliavimo idėją palaikanti komanda „Skubi pagalba 112“. Šiemet komandos partneriu tapo viena didžiausių specializuotų moto prekių parduotuvių Lietuvoje „MotoBay“, ne tik suteikusi paramą, bet ir surengusi komandos palydėtuves Vilniuje. O startui šįkart buvo pasirinktas Alytus, kuriame įsikūręs vienas Bendrojo pagalbos centro (BPC) teritorinių skyrių.

Dar išvakarėse į Alytų atvykusią komandą šeštadienio rytą vandens arka ir gaisrinių mašinų švyturėliais išlydėjo BPC Alytaus skyriaus kaimynai – Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 2-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai. Kartu su motociklininkais į daugiau nei devynių valandų kelionę išvyko ir iš Vilniaus atvykusi jų palaikymo grupė.

Pirmasis ralio punktas motociklininkų laukė jau Alytuje – „Regitros“ padalinyje teko atlikti egzaminuotojo paskirtą užduotį. Iš ten komandos nariai ir palaikymo grupė pasuko į Bukaučiškes (Alytaus r.), o vėliau per Druskininkus, Gerdašius (Druskininkų sav.), Veisiejus (Lazdijų r.), Rudaminą (Lazdijų r.), Kalvariją, Marijampolę ir Paežerius (Vilkaviškio r.) pasiekė Kauną, kuriame laukė paskutinė užduotis Sugiharos namuose ir finišo vieta prie Kauno pilies.

Per devynių valandų kelionę buvo atlikta dvylika užduočių ir surinkta 1134 taškai. Nors toks rezultatas ir neleido užimti prizinės vietos, tiek komandos nariai, tiek palaikymo grupė buvo nusiteikę pakiliai, nes kelionės metu jie ne tik nuotaikingai praleido laiką, bet ir patyrė daug neįkainojamų įspūdžių, išgyveno pažinimo džiaugsmą, pajuto bendrystės jausmą ne tik vieni su kitais, bet ir su juos svetingai sutikusiomis bendruomenėmis – o tai ir yra didžiausias šio renginio ir visų jo dalyvių laimėjimas.