BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrojo pagalbos centro darbuotojai dalyvavo mototuristų ralyje

Data

2016 08 22

Įvertinimas
0
IMG_54001.jpg


2016 m. rugpjūčio 20 d. Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojai, susibūrę į dvi „Skubi Pagalba 112“ komandas, dalyvavo renginyje „Ryterna modul Mototurizmo ralis“.

Mototurizmo ralis – tai jau šeštus metus organizuotas komandinis nuotykinis ralis po Lietuvą, kasmet vienijantis intelektualius ir savo Tėvynę mylinčius motociklų vairuotojus ir vairuotojas. Šimtai motociklininkų iš įvairių Lietuvos vietų keliaudami ir atlikdami organizatorių pateiktas užduotis pažįsta Lietuvą, jos kultūros, paveldo ir istorinius objektus.

Šiemet pirmą kartą pažintiniame mototurizmo ralyje nusprendė dalyvauti ir dvi BPC komandos, tokiu būdu siekdamos įprasminti bendruomeniškumą, meilę Lietuvai ir Baltijos kelio idėją. Kadangi vienos komandos nariai vilkėjo baltais, o kitos – raudonais marškinėliais, jos taip ir vadinosi – „Skubi Pagalba 112 (balta)“ ir „Skubi Pagalba 112 (raudona)“.

Iškilmingos komandų palydėtuvės įvyko ankstyvą šeštadienio rytą Vilniuje, prie BPC ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos pastato. Ugniagesiai gelbėtojai savo draugus ir kolegas palydėjo gaisrinių mašinų švyturėliais ir įspūdinga vandens arka.

Startavusios 8 val. ryto, abi komandos pirmuoju savo maršruto objektu pasirinko rašytojo Romain Gary skulptūrą Vilniuje. Vėliau jų keliai išsiskyrė.

„Skubi Pagalba 112 (balta)“ (komandos kapitonas – BPC Organizacinio skyriaus vedėjas Dainius Andrijauskas) aplankė organizatorių nurodytą G. Žagunio užkardą ir paminklą Šalčininkų rajone, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos Valdybą Trakų rajone, mažąją Lietuvos kultūros sostinę Merkinę, vaikų poeto Anzelmo Matučio herojų skulptūrų parką Alytuje ir Kurnėnų mokyklą Alytaus rajone. Pernelyg neskubėdami komandos nariai ir automobiliais juos lydintys BPC darbuotojai siekė susipažinti su kiekvienu kelionės objektu, pasidomėti jo istorija ir nūdiena. Turbūt didžiausią įspūdį paliko apsilankymas VSAT Aviacijos Valdybos bazėje Paluknyje (Trakų r.). Ten komanda „Skubi Pagalba 112 (balta)“ sutiko ralyje taip pat dalyvaujančius VSAT ir policijos pareigūnus, įsiamžino bendroje nuotraukoje su Lietuvos policijos kapelionu Algirdu Toliatu, o vėliau dar apžiūrėjo angare laikomus pasieniečių orlaivius ir pasigrožėjo parodomuoju sraigtasparnio skrydžiu.

„Skubi Pagalba 112 (raudona)“ (komandos kapitonė – BPC Vilniaus skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Riaubienė) aplankė Glitiškio dvaro biblioteką Vilniaus rajone, tris mažąsias Lietuvos kultūros sostines – Alantą Molėtų rajone, Veprius Ukmergės rajone ir Josvainius Kėdainių rajone, paminklą Povilui Lukšiui Kėdainių rajone, Prezidento Kazio Griniaus kapą Kazlų Rūdos savivaldybėje ir Kurnėnų mokyklą Alytaus rajone. Daugelyje šių vietų komandos nariai iki ralio nebuvo lankęsi, todėl kelionėje patyrė daug įspūdžių, iš kurių bene didžiausią paliko Vepriai. Svetinga šio miestelio bendruomenė vaišino ralio dalyvius firminiais blynais ir arbata, kvietė paskambinti varpu ir dovanojo molines Joninių pasagas.

Pagal ralio reglamentą komandos finišavo Birštone. Ten jų laukė atokvėpis, rezultatų skaičiavimas ir geriausiai pasirodžiusių komandų apdovanojimai. Tuo tarpu komandų „Skubi Pagalba 112“ palaikymo grupė aikštėje pastatytoje palapinėje bendravo su miestiečiais ir kurorto svečiais, kvietė visus norinčiuosius atsakinėti į iš anksto parengtus klausimus ir laimėti prizų. Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji noriai fotografavosi su suvenyriniu telefonu ir dėkojo BPC darbuotojams už suteiktas geras emocijas.

 

Žiūrėkite reportažą iš iškilmingų komandų palydėtuvių: