BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrojo pagalbos centro atstovai dalyvavo Europos skubios pagalbos telefono numerio asociacijos EENA metinėje konferencijoje

Data

2016 04 08

Įvertinimas
0
01 (1).jpg


2016 m. balandžio 6–8 d. Bendrojo pagalbos centro (BPC) viršininkas Audrius Čiuplys, viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas, Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Saulius Petrauskas ir Vilniaus skyriaus vyresnysis specialistas Dainius Vedrickas dalyvavo Prahoje (Čekijos Respublika) vykusioje Europos skubios pagalbos telefono numerio asociacijos EENA metinėje konferencijoje. Iš viso į renginį susirinko apie 600 pagalbos tarnybų, tyrimų institucijų, įrangos gamintojų bendrovių ir visuomenės atstovų iš daugiau nei 50 pasaulio šalių.

Konferencijoje buvo aptarta daug įvairių temų: operatorių ir dispečerinių darbo kokybės užtikrinimas, išankstinio perspėjimo sistemų naudojimas, sprendimų, skirtų neįgaliesiems išsikviesti skubią pagalbą diegimas ir naudojimas, skambinančiojo vietos nustatymo sprendimai, leidžiantys tiksliau identifikuoti skambinančiojo vietą, ir kt. Dėmesio sulaukė ir šių dienų aktualijos – išpuoliai Paryžiuje ir pabėgėlių krizė. Renginio metu taip pat vyko paroda, kurioje savo įrangą ir sprendimus demonstravo geografinės informacijos apdorojimo, telefonijos, skambučių centrų programinės įrangos, nepilotuojamų orlaivių gamintojai.

BPC viršininko pavaduotojas T. Maroščikas pirmininkavo antrą Konferencijos dieną vykusiai Pažangaus vietos nustatymo sesijai. Pažangaus vietos nustatymo (angl. Advanced Mobile Location, AML) iniciatoriai ir vykdytojai – Jungtinės Karalystės 112/999 pagalbos skambučių pirmo priėmimo lygmens operatorius British Telecom, mobiliojo tinklo operatorius EE ir išmaniųjų telefonų gamintojas HTC. AML sistemos veikimas paremtas telefono pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos (GNSS, GPS) arba Wi-Fi vietos nustatymo funkcijos automatiniu aktyvavimu telefone tuo atveju, kai inicijuojamas pagalbos skambutis numeriu 112/999, ir koordinačių SMS žinute išsiuntimu pagalbos centrui. Šis metodas leidžia nustatyti skambinančiojo vietą keliolikos metrų tikslumu – žymiai tiksliau nei dabar taikomas Cell-ID vietos nustatymo metodas.

BPC, dalyvaudamas Europos Sąjungos finansuojamame projekte „HELP 112“, jau iki šių metų spalio vidurio numato atlikti BPC informacinės sistemos modifikavimą, užtikrinsiantį SMS žinučių su vietos koordinatėmis iškodavimą ir nusiuntimą į operatoriaus darbo vietą.

Sesijos metu buvo pristatyti ir kiti šiuo metu vystomi ir tobulinami skambinančiojo vietos nustatymo technologiniai sprendimai, nes skambinančiojo vietos nustatymo tikslumas yra vienas didžiausių iššūkių, su kuriais šiandien susiduria pagalbos skambučių centrai ir pagalbos tarnybos Europoje ir už jos ribų.

 

Renginio programa ir pristatymai:
http://www.eena.org/events/eena-conference-2016#.Vw49qP9f21s