BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrasis pagalbos centras mini tryliktąjį gimtadienį

Data

2016 10 02

Įvertinimas
0
iskaba.jpg


2016 m. spalio 2 d. sukako trylika metų, kai Bendrasis pagalbos centras (BPC) buvo įregistruotas dabartiniame Juridinių asmenų registre. Ši data yra laikoma BPC gimtadieniu.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas „Dėl Bendrojo pagalbos centro prie VRM įsteigimo“ buvo priimtas šiek tiek anksčiau – 2003 m. birželio 17 d.

BPC įsteigtas įgyvendinant Europos Sąjungos direktyvas dėl bendrojo Europos skubios pagalbos iškvietimo telefono ryšio numerio 112 įdiegimo. Tiesa, skambučiai telefono numeriu 112 Lietuvoje pradėti priiminėti dar nuo 1998 m. Tuomet į juos atsiliepdavo teritoriniai policijos komisariatai. Įsteigus BPC, jis palaipsniui perėmė numerio 112 ir kitų pagalbos numerių administravimą – iš pradžių tik Vilniaus mieste ir rajone, vėliau – ir kituose rajonuose bei apskrityse. Nuo 2013 m. liepos mėn. BPC vykdo veiklą visoje Lietuvos teritorijoje.

Pagrindinis Bendrojo pagalbos centro uždavinys – užtikrinti atsakymą į pagalbos skambučius numeriu 112 ir reagavimą į pagalbos prašymus. Paskambinus bendruoju skubios pagalbos numeriu 112 galima iškviesti pagrindines pagalbos tarnybas: ugniagesius gelbėtojus, policiją ir greitąją medicinos pagalbą. Nuo savo veiklos pradžios BPC priėmė jau daugiau kaip 30 mln. pagalbos prašymo skambučių.

2006 m. liepos 1 d. pasikeitė BPC pavaldumas, įstaiga tapo pavaldi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui.

BPC turi tris teritorinius skyrius: Vilniaus, Klaipėdos ir Alytaus. Pagalbos skambučiai telefono numeriu 112 priimami tik Vilniuje ir Klaipėdoje. Alytaus skyrius pagalbos skambučių neadministruoja – jis valdo priešgaisrines gelbėjimo pajėgas penkiose Lietuvos apskrityse. Iš viso šiuo metu BPC dirba 310 žmonių.