BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrasis pagalbos centras mini 10 metų jubiliejų

Data

2013 10 11

Įvertinimas
0

2013 m. spalio 11 d. į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą paminėti 10 metų jubiliejaus susirinko Bendrojo pagalbos centro darbuotojai. Šis centras buvo įkurtas 2003 m. spalio 2 d. Per tą laiką jo darbuotojai atsiliepė į 20 milijonų pagalbos skambučių, 3 mln. kartų siuntė pagalbos tarnybas į nelaimių vietas, padėjo išgelbėti šimtus gyvybių. Šiuo metu čia dirba 300 kvalifikuotų ir pasirengusių padėti pareigūnų.

Pasveikinti Bendrojo pagalbos centro darbuotojų į šventinį minėjimą atvyko Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas, vidaus reikalų viceministras Žimantas Pacevičius, policijos atstovai ir kiti svečiai.

Vidaus reikalų viceministras Ž. Pacevičius Bendrojo pagalbos centro darbuotojams perdavė Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimą ir vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko linkėjimus šio svarbaus ir reikšmingo jubiliejaus proga. Jis pažymėjo, kad Bendrasis pagalbos centras sulaukia daug visuomenės dėmesio. „Gerai, kad centro plėtra vyksta toliau. Nuo jūsų darbo, gebėjimų ir reagavimo priklauso žmonių gyvybės“, – linkėdamas geros kloties jo darbuotojams sakė Ž. Pacevičius.

„Nors 10 metų žmogaus gyvenime – dar tik ankstyva paauglystė, jums per tą dešimtmetį teko daug ką patirti, - kalbėjo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis. – Kasmet jums tenka atsiliepti į 3,6 mln. skambučių. Neabejoju, kad jūs kiekvieną kartą susitapatinate su žmonėmis, prašančiais pagalbos. Būkite stiprūs – dvasia, širdimi. Jūs esate ta gija, kuri žmones, patekusius į nelaimes, laiko šiame pasaulyje. Mes darome viską, kad Bendrasis pagalbos centras progresuotų, kad jums būtų sudarytos sąlygos atlikti kilnią misiją, kad žmonės žinotų, kad paskambinę pagalbos telefonu 112 jie bus išgirsti, jiems bus pagelbėta. Noriu, kad ateityje šalia jūsų būtų ir medikai, ir policijos operatoriai, kad tai būtų viena graži šeima, kuriai rūpi mūsų žmonių ir mūsų šalies saugumas. Manau, didžiausias apdovanojimas jums – tai žmonių, kuriems jūs padėjote, dėkingumas.“

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas J. Sabatauskas pažymėjo, kad Bendrajam pagalbos centrui per tuos 10 metų teko nueiti sudėtingą kelią: „Iš visų pusių tampomos virvelės, kertasi įvairiausi interesai, tačiau tai nemenkina jūsų darbo, pasiaukojimo, kvalifikacijos. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi jumis, kad sugebate atlaikyti tokį krūvį ir padėti žmonėms. Pastarieji tragiški įvykiai parodė, kad jūs sugebėjote įveikti šią situaciją. Turime nepilnus tris mėnesius užbaigti projektą dėl skambinančiojo vietos nustatymo ir įvykdyti įsipareigojimus mūsų šalies žmonėms ir svečiams.“

Bendrojo pagalbos centro viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Artūras Kedavičius supažindino svečius su centro veikla, papasakojo jo susikūrimo istoriją. „Svarbiausias turtas, kurį mes turime – tai žmonės. Jų dėka buvo išgelbėta šimtai gyvybių, tik jie nelaimės atveju gali priimti teisingą sprendimą. Tačiau mums labai trūksta grįžtamojo ryšio su visuomene. Jeigu atsitinka kažkas blogo – kaltas Bendrasis pagalbos centras, jeigu atliktas geras darbas – gerai dirbo policija, medikai ir ugniagesiai“, – sakė A. Kedavičius.

Jis paminėjo svarbiausius centro istorijos faktus: 2004 m. buvo priimtas Bendrojo pagalbos centro įstatymas. Nuo tų pačių metų rugsėjo 1 d. įranga buvo parengta darbui ir centro pareigūnai pradėjo atsakinėti į pagalbos skambučius. 2007 m. pradėtos derybos su ryšių operatoriais dėl skambinančiojo vietos nustatymo. 2008 m. gruodžio 1 d. pradėta centro plėtra į regionus bei priimta 2008–2013 m. plėtros programa, pagal kurią numatyta įsteigta 4 regioninius centro padalinius. Kokie laukia iššūkiai? Pasak A. Kedavičiaus, tai greitosios medicinos pagalbos dispečerinių integracija į BPC, tikslesnis skambinančiojo vietos nustatymas, integruotos pagalbos skambučių sistemos automobiliuose įdiegimas.

Bendrojo pagalbos centro vadovą ir darbuotojus sveikino Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Saulius Gagas, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Vytautas Grašys, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas Nerijus Petrulionis. Jie pažymėjo, kad įsteigus Bendrąjį pagalbos centrą, krūvis policijai gerokai sumažėjo. Visus tuos 10 metų policija ir Bendrasis pagalbos centras ėjo petys į petį, kad pagalba gyventojams būtų efektyvesnė. Tačiau pastarųjų dienų įvykiai užgožė sąžiningai atliekamą darbą – gelbėjamas gyvybes. Dažniausiai žmonės šių tarnybų darbą vertina iš žiniasklaidos pranešimų. Policijos atstovai palinkėjo centro darbuotojams, kad žiniasklaidoje dažniau būtų rašoma apie gerus darbus, kilniai atliekant savo pareigą.

Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Valdas Krulikauskas Bendrojo pagalbos centro darbuotojus pasveikino visų departamento padalinių vadovų vardu. Jis palinkėjo, kad centro darbuotojai dažniau telefonu sulauktų padėkų iš tų žmonių, kuriems suteikė pagalbą, taip pat kad juos vertintų ir kolegos, ir žiniasklaida, ir vadovai. Įteikdamas centro viršininkui A. Kedavičiui švento Florijono skulptūrėlę, V. Krulikauskas palinkėjo, kad jis kolektyvą saugotų nuo visų negandų.

Geriausiems Bendrojo pagalbos centro darbuotojams buvo įteikti Vidaus reikalų ministerijos ir VPGT pasižymėjimo ženklai bei vidaus reikalų ministro ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus padėkos. Šventinį minėjimą praskaidrino Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas.
 


Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija