Bendrajame pagalbos centre vyko pareigūnų fizinio pasirengimo tikrinimas
Data
2016 06 10
Įvertinimas

2016 m. gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje vyko kasmetinis Bendrojo pagalbos centro (BPC) statutinių valstybės tarnautojų fizinio pasirengimo tikrinimas.
BPC dirbantys statutiniai valstybės tarnautojai yra vidaus tarnybos sistemos pareigūnai, todėl ir jų fizinis pasirengimas turi atitikti visiems vidaus tarnybos sistemos pareigūnams keliamus reikalavimus. Pareigūnų fizinis pasirengimas tikrinamas atliekant kompleksą fizinių pratimų, susijusių su jėga, greičiu ir ištverme, ir skaičiuojant už jų atlikimą nustatytus taškus.
Tikrinimo metu BPC pareigūnai pirmiausia turėjo bėgti šaudykle 10 x 10 m. Šiuo pratimu buvo vertintas jų vikrumas ir greitis, koordinaciniai gebėjimai judant. Vėliau reikėjo lenkti ir tiesti rankas nuo horizontalios atramos (t. y. daryti atsispaudimus) arba atlikti prisitraukimus prie skersinio. Tokiu būdu buvo tikrinta jėga. Ir galiausiai buvo atliekamas ištvermės pratimas – pareigūnai turėjo bėgti 1000 arba 2000 m.
Visi pareigūnai pademonstravo puikų fizinį pasirengimą ir išlaikė normatyvus iš pirmo bandymo.