BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrajame pagalbos centre vyko karštosios linijos 116000 pristatymas

Data

2016 09 30

Įvertinimas
0
Foto-002.jpg


2016 m. rugsėjo 30 d. Bendrajame pagalbos centre (BPC) vyko Dingusių žmonių šeimų paramos centro organizuotas susitikimas, kurio metu buvo pristatyta tarptautinė linija 116 000 dėl dingusių vaikų ir jos veiklos gairės 2016–2018 m.

Renginyje dalyvavo Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Natalja Kurčinskaja, europinės linijos 116 000 projekto vadovė Rugilė Butkevičiūtė, BPC viršininkas Audrius Čiuplys, BPC Vilniaus skyriaus viršininko pavaduotoja Jolita Paulauskienė, to paties skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Riaubienė, Parengties ir kokybės kontrolės skyriaus viršininkas Liutauras Šinkūnas, Organizacinio skyriaus vedėjas Dainius Andrijauskas ir Dingusių žmonių šeimų paramos centro vykdomo projekto dėl linijos 116 000 integravimo į vaiko teisių apsaugos sistemą Stebėsenos komiteto nariai, atstovaujantys įvairioms valstybės institucijoms bei visuomeninėms organizacijoms: LR vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo politikos departamento Visuomenės saugumo ir viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus vyriausioji specialistė Sonata Mickutė, LR švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento Švietimo pagalbos skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė ir vyresnioji specialistė Asta Dilytė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos ir bendruomenių departamento Vaikų skyriaus vyriausioji specialistė Asta Šidlauskienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Pagalbos vaikams skyriaus vedėja Evelina Firaitė, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas teisės klausimais Aleksandras Tiaškevičius, visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Susitikimą pradėjo šeimininkai: BPC viršininkas A. Čiuplys pasveikino susirinkusiuosius ir palinkėjo konstruktyvios diskusijos, o BPC Vilniaus skyriaus viršininko pavaduotoja J. Paulauskienė pristatė europinės linijos 116 000 administravimo modelį Lietuvoje. Pagal šį modelį skambutis į liniją pirmiausiai nukreipiamas į BPC, kur užregistruojamas pagalbos prašymas, ir po to, esant emocinės paramos, informacijos ar konsultacijos poreikiui, peradresuojamas 116 000 atvejų vadybininkams į Dingusių žmonių šeimų paramos centrą.

Vėliau platesnį europinės linijos 116 000 pristatymą pateikė Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė N. Kurčinskaja. Ji supažindino su dingusių vaikų statistika, konkrečiomis veiklomis, gerosios praktikos pavyzdžiais ir kylančiomis problemomis. Stebėsenos komiteto narių susidomėjimas linijos 116 000 veikla buvo toks didelis ir jie turėjo tiek daug klausimų, kad net nelaukiant susitikimo pabaigos užvirė aktyvi diskusija, kurios metu buvo išsamiai aptartos karštosios linijos galimybės ir ateities perspektyvos.

Po diskusijos europinės linijos 116 000 projekto vadovė R. Butkevičiūtė pristatė susirinkusiesiems veiklos gaires 2016–2018 m. ir projektą „Karštosios linijos 116 000 integravimas į Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos sistemą“, kurį finansuoja Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programa. Buvo įvardinti artimiausi pagal projektą numatyti darbai ir sutarta dėl kito susitikimo 2017 m. sausio mėn.

Susitikimo pabaigoje jo dalyviai apsilankė BPC operatorių salėje, kur susipažino su naudojama technine ir programine įranga, stebėjo, kaip priimami ir registruojami pranešimai apie pagalbos poreikį.