BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrajame pagalbos centre svečiavosi Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro auklėtiniai

Data

2016 03 09

Įvertinimas
0
IMG_2254.jpg


2016 m. kovo 9 d. Bendrajame pagalbos centre (BPC) svečiavosi Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro auklėtiniai.

Viešnagės metu jaunuoliai buvo supažindinti su BPC veikla ir įvairiais būdais išsikviesti skubią pagalbą. Juos ypač sudomino specialiai asmenims su kalbos ar klausos negalia skirta mobilioji aplikacija „GPIS 112“, kurią įdiegus į išmanųjį telefoną ar planšetę su Android arba iOS operacine sistema, galima ne tik gyvai susirašinėti su BPC operatoriumi dėl pagalbos suteikimo, bet ir nustatyti tikslią pagalbos prašančiojo buvimo vietą. Apie šią galimybę kurčiajam išsikviesti skubią pagalbą be girdinčiųjų tarpininkavimo jaunuoliai iki šiol nebuvo girdėję. Be to, programėlės naudotojai gali gauti visus Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos pranešimus apie gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją.

Kaip veikia mobilioji aplikacija, jaunuoliams vaizdžiai pademonstravo Vilniaus skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Riaubienė. Ji taip pat palydėjo juos į BPC operatorių salę, kur moksleiviai buvo supažindinti su operatorių darbu ir naudojama įranga. Smalsūs ir žingeidūs jaunuoliai turėjo nemažai įvairių klausimų.

Vizito pabaigoje jie nusifotografavo prie BPC logotipu papuoštos sienelės ir buvo palydėti pas Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesius gelbėtojus.