BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrajame pagalbos centre pristatytas projektas „HELP 112“

Data

2016 02 18

Įvertinimas
0
001.jpg


Bendrasis pagalbos centras (BPC) kartu su Europos skubios pagalbos numerio asociacija EENA (www.eena.org) 2016 m. vasario 18 d. organizavo pristatymą-diskusiją, kurios metu buvo pristatytas Jungtinėje Karalystėje (JK) įdiegtas ir naudojamas skambinančiojo numeriu 112/999 Pažangaus vietos nustatymo metodas (angl. Advanced Mobile Location, AML) ir neseniai pradėtas vykdyti Europos Sąjungos finansuojamas projektas „HELP 112“, kurį vykdančio konsorciumo narys yra ir BPC. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo, Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Ryšių reguliavimo tarnybos, Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų organizacijų atstovai. 

Skambinančiojo vietos nustatymo tikslumas, kai kviečiama skubi pagalba numeriu 112 iš mobiliojo ryšio telefono, yra vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo šiandien susiduria pagalbos skambučių centrai ir pagalbos tarnybos. Tiksli ir patikima skambinančiojo vietos nustatymo informacija jam išsikvietus pagalbą leidžia sutaupyti žmogiškųjų, laiko ir finansinių išteklių reaguojant į pagalbos prašymą ir, svarbiausia, išgelbėti gyvybę ar išsaugoti sveikatą

AML iniciatoriai ir vykdytojai – JK 112/999 pagalbos skambučių pirmo priėmimo lygmens operatorius BT, mobiliojo tinklo operatorius EE ir išmaniųjų telefonų gamintojas HTC. AML sistema, kurios veikimas paremtas telefono pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos (GNSS, GPS) arba WiFi vietos nustatymo funkcijos automatiniu aktyvavimu telefone tuo atveju, kai inicijuojamas pagalbos skambutis numeriu 112/999, ir koordinačių SMS žinute išsiuntimu 112/999 pagalbos centrui, leidžia nustatyti skambinančiojo vietą iki 4000 kartų tiksliau nei dabar taikomas Cell-ID vietos nustatymo metodas. Naudojant šį metodą šiandien JK per dieną pakankamai tiksliai nustatoma apie 500 pagalbos skambučių vieta.

„HELP 112“ yra bandomasis projektas, kurio metu bus suprojektuotas, įdiegtas ir įvykdytas pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos (Global Navigation Satellite System (GNSS)) duomenų perdavimas į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) skambinant numeriu 112. „HELP 112“ tikslas yra padidinti į BPC perduodamos vietos nustatymo informacijos tikslumą. To siekdami projekto partneriai išnagrinės dabar naudojamų ir perspektyvių technologijų galimybes, atliks jų bandymus ir įvertinimą bei suformuluos reikalavimus ir rekomendacijas Europos lygmeniu įdiegti ekonomiškai naudingiausius sprendimus, leisiančius tiksliau nustatyti skambinančiojo vietą. Projekto vykdymo metu bus išbandyti ir įvertinti keli skirtingi sprendimai.

Bandymų poligonai sąmoningai pasirinkti siekiant išbandyti įdiegtus sprendimus nacionaliniu ir regioniniu lygmenimis. Projekto vykdymo metu sprendimai bus išbandyti ir įvertinti šiose šalyse:
Jungtinėje Karalystėje;
Italijoje;
Lietuvoje;
Austrijoje.

Konsorciumo partneriai:
Telespazio France (Prancūzija);
Europos skubios pagalbos numerio asociacija (EENA);
Creativity Software (Jungtinė Karalystė);
Ptolemus Consulting Group (Belgija);
Bendrasis pagalbos centras (Lietuva);
Lombardijos regiono bendrasis pagalbos centras (AREU);
British Telecom (Jungtinė Karalystė);
Žemutinės Austrijos skubios pagalbos centras 144. 

Projekto vykdymo trukmė – 12 mėnesių (nuo 2016 m. sausio 15 d. iki 2017 m. sausio 15 d.)