BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrajame pagalbos centre praktiką atliko studentai

Data

2022 06 17

Įvertinimas
6
studentai.jpg


2022 m. birželį Bendrasis pagalbos centras (BPC) sulaukė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Statybos fakulteto Gaisrinės saugos specialybės pirmojo kurso studentų, atliekančių mokomąją praktiką Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos pavaldžiose įstaigose. Pagal iš anksto patvirtintą grafiką pažinčiai su BPC jiems buvo skirtos dvi dienos – birželio 13-oji ir 14-oji. 

Pirmąją dieną jaunuolių praktikos vadovas BPC Parengties ir kokybės kontrolės skyriaus viršininkas Liutauras Šinkūnas supažindino juos su BPC darbo organizavimo pagrindais: uždaviniais, funkcijomis, organizacine struktūra, veiklą reglamentuojančiais teisės aktais. Vėliau jie turėjo galimybę apsilankyti operatorių salėje ir operatyviojo priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų valdymo patalpoje, kur su budinčių pamainų darbuotojams tenkančiomis funkcijomis ir naudojama programine įranga juos artimiau supažindino pamainų vyresnieji pareigūnai.

Antrąją dieną L. Šinkūnas studentams paaiškino apie skirtingus įvykių tipus ir jų klasifikavimą, o Vilniaus skyriaus viršininkė Jelena Montvilienė papasakojo apie operatoriams būtinas kompetencijas ir gebėjimus, apie jų mokymus ir karjeros galimybes. Nepagražintai operatorių darbo realybei geriau įsivaizduoti buvo pasitelkti ir studentus sudominę tikrų pokalbių garso įrašai.

Susipažinę su BPC veikla ir darbo organizavimo principais studentai toliau tęsia savo praktiką kituose Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento padaliniuose ir pavaldžiose įstaigose.