BDAR
gdpr

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 


Bendrajame pagalbos centre lankėsi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atstovai

Data

2016 07 28

Įvertinimas
0
IMG_2715.jpg


2016 m. liepos 28 d. Bendrajame pagalbos centre (BPC) lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atstovai: komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, komiteto narys Eduardas Šablinskas, komiteto biuro vedėjas Vitalijus Dmitrijevas ir patarėjas Paulius Bačiulis. Susitikime su svečiais dalyvavo vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Vygandas Kurkulis, BPC viršininkas Audrius Čiuplys, Parengties ir kokybės kontrolės skyriaus viršininkas Liutauras Šinkūnas, Vilniaus skyriaus viršininkė Jelena Montvilienė, Informacinių technologijų skyriaus vyriausioji specialistė, atliekanti skyriaus vedėjo funkcijas, Jolita Budrevičienė ir BPC atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė.

Kaip susitikimo pradžioje minėjo Komiteto pirmininkas A. Paulauskas, jis lankėsi BPC prieš trejus metus, todėl dabar jį labiausiai domino, kas pasikeitė per šį laikotarpį ir kuo dabar gyvena BPC.

BPC viršininkas A. Čiuplys supažindino Komiteto atstovus su praėjusių metų statistiniais duomenimis ir pristatė 2017 metų naujoves, kurios leis keliolika kartų tiksliau nustatyti galimą skambinančiojo buvimo vietą ir priimti „eCall“ skambučius. Kalbant apie šių dienų aktualijas, akcentuota viena opiausių BPC problemų – darbuotojų trūkumas. Šią problemą išspręsti būtų galima taikant lankstesnę personalo motyvavimo sistemą, tačiau kol kas esama teisinė bazė neleidžia to daryti. Kitas rūpestis – užsitęsusi integracija su greitosios medicinos pagalbos tarnyba ir sėkmingas skirtingų informacinių sistemų sąsajos užtikrinimas. Kalbėta ir apie melagingus skambučius, kurių skaičių padėtų sumažinti išankstinio mokėjimo kortelių registravimas.

Komiteto atstovus savo ruožtu domino, ar BPC yra pasirengęs valdyti situaciją krizių metu, ar jo informacinė sistema yra apsaugota nuo kibernetinių atakų ir kiti klausimai.

Susitikimo pabaigoje Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atstovai apsilankė BPC operatorių salėje, kur stebėjo, kaip priimami ir registruojami pranešimai apie pagalbos poreikį, kokia techninė ir programinė įranga tam naudojama. Bendraudami su budinčios pamainos darbuotojais, jie taip pat domėjosi jų darbo sąlygomis, patiriamu darbo krūviu ir kitais klausimais.